Feyenoord is nog altijd serieus in de race voor een ticket voor het WK clubteams in 2025. Voor de Rotterdammers is het sportief gezien niet alleen een fantastisch podium, maar ook financieel kan het Feyenoord een behoorlijke boost geven. De prijzenpot is namelijk gevuld met een gegarandeerd startbedrag van 50 miljoen euro.
Voor Feyenoord is deelname aan het toernooi dat om de vier jaar gehouden gaat worden nog lang geen zekerheid. De stadionclub is in volle strijd met Ajax voor een ticket, maar wanneer beide clubs de komende weken Europees geen extra punten weten te behalen, dan zit PSV op het vinkentouw om deel te nemen. Dit meldt De Telegraaf dinsdagochtend.
Celtic - Feyenoord gaat sportief nergens meer om, maar is enorm belangrijk voor de Europese punten. Europa mag twaalf clubs inschrijven, Zuid-Amerika zes, Afrika, Azië en Noord- en Midden-Amerika vier en Oceanië één. De VS mag als organisator ook een club afvaardigen. De Europese tickets worden verdeeld aan alle winnaars van de Champions League tussen 2021 en 2024.
De resterende tickets worden toegewezen op basis van de coëfficiëntenpunten die zijn behaald tussen medio 2020 en medio 2024 in de Europese clubranglijst. Het is belangrijk op te merken dat elk land maximaal twee teams mag sturen naar het WK voor clubteams. Engeland heeft al het maximum aantal teams bereikt met Chelsea en Manchester City. Er is echter een uitzondering wanneer er drie of vier verschillende winnaars van de Champions League zijn uit één land, omdat alle Champions League-winnaars dan automatisch deelnemen.
Wanneer de huidige Europese clubranglijst erbij wordt gehaald, staat Feyenoord op de twaalfde plaats. Ajax staat dertiende en PSV veertiende. Het verschil tussen Ajax en Feyenoord is minimaal, waardoor de komende periode alles nog mogelijk is. Alle resultaten die clubs dit seizoen nog boeken tellen mee, daarom is het ontzettend belangrijk dat de ploeg van trainer Arne Slot woensdagavond in Glasgow wint en na de winterstop ook in de Europa League punten blijft scoren.
Wanneer Ajax donderdagavond niet weet te winnen van AEK Athene, dan heeft Feyenoord de Amsterdammers niet meer als concurrent. PSV moet minimaal de kwartfinale van de Champions League halen om nog kans op het WK voor clubteams te maken. De Nederlandse clubs moeten overigens ook nog hopen dat Arsenal, Manchester United of Newcastle United de huidige Champions League niet wint, dan vervalt de twaalfde plaats en mag een derde Engelse team deelnemen aan het toernooi.
Plaats reactie
Anony.M +530
Als je punten bij Cric laat liggen dan wil je niet graag
Kwintsheul +14618
Echt weer een toernooi om de rijke clubs nog rijker te maken. Fifa = maffia.
Bossche Bol +7373
Hopen dat Feyenoord daar dan bij zit.
heiden6 +1995
Volgens mij klopt hier geen snars van.
"De resterende tickets worden toegewezen op basis van de coëfficiëntenpunten die zijn behaald tussen medio 2020 en medio 2024 in de Europese clubranglijst. "
Over de laatste vier seizoenen (inclusief het huidige seizoen) staat Feyenoord 23e, Ajax 24e en PSV 29e.
https://kassiesa.net/uefa/data/method5/trank2025.html
Alleen als je kijkt naar de laatste drie seizoenen (inclusief het huidige seizoen) staat Feyenoord inderdaad 12e en Ajax 133. Maar ze kijken naar vier seizoenen, dus dan zou er nog een seizoen bij komen (2024/2025), wat ook logisch is als het toernooi pas in 2025 is.
InjiShono +1967
Stel nou dat PSV wél de kwartfinale haalt, hoe is de verhouding ten opzichte van onze prestaties dan? Moeten wij dan ook kwartfinale EL halen? 50 miljoen is niet gek hoor, de tering. Stuur je gewoon o21 eropaf, ken je zelf lekker blijven trainen in Nederland maar pak je wel de 50 miljoen haha
Jurk +7082
Nog een reden voor Slot om langer te blijven!!!
ClydeBest +1850
Zo das lekker…….
petertje73 +240897
U
progress +2329
Denk dat het wel gaat lukken , en ik hoop het ook.
RemcoFR +26931
Erg mooi. Maar laten we wachten met juichen tot we mee mogen doen.
Dennis010 +1552
Nog een reden om te hopen dat 020 eruit vliegt donderdag
RemcoFR +26931
Er zijn nog wel1.000.000 reden om te hopen dat ze nooit meer kunnen voetballen.
dehelvandeurne +4149
Eerst maar eens winnen en het jaar goed afsluiten, anders is er nog ellende, zo vlak voor de kerst!
mdgrdam +12854
Als we ons weten te plaatsen, dan biedt dat perspectief voor Arne Slot om bij te tekenen.
FRmikoman +2299
Precies wat ik ook al dacht ja!
voetbalotelli +825
19:08
Jeroen.v91 +3542
Ondanks een heerlijke financiële en commerciële boost ben ik toch tegen dit soort opzet.
Een ek, wk, wk clubs, championsleague etc etc het draaid alleen om geld maar het zou alleen om de beste moeten gaan dus zou je een wereldranglijst moeten hebben waarop de beste zoveel zich kwalificeren en niet 2 per land en ieder continent etc etc. Wat is een wk al bijvoorbeeld de 5e beste club ter wereld zich niet plaatst terwijl een nummer 90 zich wel plaatst...
Drie90 +8380
Dat gebeurt bij wk voor landenteams ook. Alleen heb je daar de UEFA die minder tickets tov kwaliteit krijgt en hier de Premier League. Wat mij betreft prima opzet waarbij NL de beste (en tevens mooiste) club afvaardigt.
Los van dat enorme geldbedrag, zou het natuurlijk heerlijk zijn wanneer de status van Feyenoord afgelopen jaren hierdoor onderstreept wordt.
Van_Geel +18480
Buiten het bizarre bedrag van 50 miljoen, staan ook direct al je spelers in de schijnwerpers. Laat Don maar even de wedstrijdpremies verhogen voor Europese wedstrijden.
TheDutchRuler +8671
Om Manchester United maak ik me niet zo'n zorgen hahaha
Van_Geel +18480
Onder de streep dus best realistisch dat wij er met de pot vandoor gaan. PSV zal een zware tegenstander krijgen in de 1/8 finale, Ajax zie ik ook niet meer punten pakken dan Feyenoord.
Dan is eigenlijk alleen Arsenal nog een beetje kansrijk voor CL, maar die club wint al jaren geen prijzen meer.
SCRSCR +4221
Grote kans dat Ajax doorgaat in de Conference League, dus daar kunnen ze nog genoeg punten halen
Feyenoordvrouwtje +2615
Meteen goed aankopen in de winterstop zodat je nog veel punten gaat halen. 50 miljoen. Pppffff 😍😍😍
Eddepeddy +2294
Wow dat is niet misselijk
Peter.d42 +446
Hoppaaaaaa!!!! BIG MONEY
JayceFTID +80
Als je dit haal moet je per direct dat geld in de kuip pompen renoveren die handel
Kuipje72 +10575
Toernooi is niet interessant, maar het levert wel bakken met geld op. En die hebben wij keihard nodig, om bij te blijven. Dus woensdag is gewoon een finale joh👊
ScheleJopie +17616
Ptet likt me weer
dhollander12 +756
WTF das een hoop geld
Tijd voor nieuwe spelers
RikFeyenoord +2023
Potverdorie 120 miljoen om het seizoen mee te beginnen. Was er maar een Duitse technisch directeur beschikbaar die daar talentvolle spelers uit minder bekende competities van kon halen!
opajohnert +381
Dus de kans is heel groot dat we het gaan halen
Heufhejdygvs +2010
Beker 2 komt eraan! Brilletje van Van Daele wordt de pleister van Gimenez!
FR7 +256
WK voor clubteams... Sport verliest z'n charme met het jaar
Skeptic +13607
Ja wat erg he om de beste teams per werelddeel tegen elkaar te zien spelen.
MarcoG +11314
Zou leuk zijn om de volledige lijst te zien en of er ook nog andere niet Nederlandse ploegen ons in kunnen halen.
Benjiracoon +2418
50 miljoen? Wel lekker voor Feyenoord
teauvenoir +78164
Wij van Celtic winnen en Ajax gelijk tegen AEK en het kan bijna niet meer mis gaan.
tussenjaar +6210
Gelijk nieuw stadion bouwen!
RicoFR36 +26731
Je kunt het zo uittekenen:
Ajax mist de enorme startpremie van de CL, die Feyenoord en PSV wel pakken.
Maar Ajax gaat naar de Conference League en sprokkelt daar voldoende punten om op de 12e plaats te eindigen, waardoor ze alsnog die 50 miljoen pakken.
rz1973 +2932
Hup AEK !!!
onbekend +90583
Dit gaat gebeuren
Wollahmark +15688
Grote kans. Aan ons de taak om in de EL tegenstanders van de mat te spelen en punten te vergaren. Die 50 meloen is dan van ons!
Dharm747 +1924
Wauw.... dat is een hoop geld.!!
Voor ons zou dit ook een hele mooie trip zijn om Feyenoord te steunen. Nu dubbel hopen dat wij ons voor dit mooie toernooi kwalificeren....
Hlarsson +1647
Non de ju dat is lekker dat betekend als we het halen dat slot nog een jaartje blijft en we misschien wel wat spelers binnen kunnen houden
onbekend +90583
Dan moet hij nog 2 jaar blijven
Kuytheld +3328
Mooie uittripjes
Feyenoord4Leven +462
Heb er nu al zin in! Zit nu in de kroeg in Brussel, zo vliegen naar Glasgow!
ElPanzeFr +21379
Kashima Antlers uit, altijd lastig
Kuytheld +3328
50 miljoen das lekker
Maradollar +5694
Voor EUR 50M kan je Goldman afbetalen en redelijke versterking halen
rvp-mvp +175
Alle spelers die morgen in actie komen een beloning voor de neus houden van 1 miljoen als we ons plaatsen voor dat wk!
WvH +15411
Dan hou je nog naar de helft over
Feijenoord +5516
50 miljoen!!
Jack900 +1331
Gaat toch niet gebeuren. Typisch Feyenoord gaat verliezen of gelijk spelen tegen Celtic.
Gelijk de eerste kans vliegt er in
PSV zal wel gelijk spelen.
Maradollar +5694
Rustaaagh
RicoFR36 +26731
Dan heeft Feyenoord nog kansen in de EL.
JajaFeyenoord +1030
Dat zou mooi zijn!
Jatochnietan +23722
Kans van een op de 1000 dus…
WvH +15411
Valt toch wel mee. Die 3 Engelse clubs winnen de CL niet alleen dus 020 en Pisvee voor blijven.
Revelatie +1020
We hebben de A, we hebben de E, we hebben de K... ATHENE!
010forlife +2998
Waar komt de k voor dan ?
010forlife +2998
Laat maar vat hem al aek athene.
Yorampaar +4111
Als ik dit opzoek staat er dat het nog niet eens zeker is hoe de clubs worden gekozen. Er staat ook op verschillende sites dat alleen de prestaties in de Champions League meetellen en dan kan Feyenoord nooit kwalificeren
Verben +497
50 miljoen is behoorlijk. Er zijn dagen dat het niet op mijn bankrekening staat.
tanne1701 +369
Iedereen heeft weleens een slechte dag
Shinji0n0 +2059
Weer een hoop Als Als Als
ricodetico +13007
Wegens het vollopen van de voetbalkalender, heeft de FIFA besloten om dit jaar nog niet te starten met het uitbreiden van het WK naar 24 teams. Is dus allemaal nog geen zekerheidje
Tet +555
Neem aan 50 miljoen in totaal en verdeeld over de clubs?
Nasenhasser +173
Is dit 50 miljoen per club?
Kalouless +12679
Per persoon
Heyplaat +1295
wat denk je zelf?
dieguymetlanghaaropz4 +1512
Feyenoord wuppies
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties