In de rubriek Hoe is het nu met…? blikt FR12.nl wekelijks terug op de tijd van een oud-Feyenoorder in De Kuip en de tijd daarna. Deze week is dat: Tomasz 'Tomek' Iwan.
De Pool speelde 53 wedstrijden voor Feyenoord en was zelfs even recordaankoop van de Rotterdammers. Nu is dat op zich niet zo bijzonder, zijn verhaal na zijn tijd in De Kuip is dat wél. Hoe Iwan van bescheiden en timide middenvelder naar kunstschaatsende multimiljonair ging:
Begin carrière
Dat gebeurt echter niet zonder slag of stoot. De Kerkradenaren, in 1994 een stabiele middenmoter in de Eredivisie, waren destijds zeer tevreden over Iwan, die zelf ook gelukkig was in Limburg en zijn contract in zijn eerste – en achteraf enige – seizoen al verlengde. De middenvelder stond in de belangstelling van zowel Feyenoord als PSV, maar de vraagprijs van vijf miljoen gulden vormde en struikelblok. Feyenoord wilde dat bedrag niet ophoesten, maar Iwan tekende wel al in Rotterdam zonder dat Roda JC daarvan af wist. De voorzitter van Roda JC, Theo Pickée, sprak destijds zelfs van ''Italiaanse maffiapraktijken''. Na lang onderhandelen vertrekt Iwan inderdaad alsnog naar Feyenoord. Transfersom? Ongeveer 3,7 miljoen gulden: destijds een record voor de Rotterdammers.
Lees ook
Hoe is het nu met... John Guidetti?
Tijd bij Feyenoord
Zo schrijft Hugo Borst in zijn boek De Coolsingel bleef leeg dat Haan zich – in het bijzijn van journalisten – weleens hardop afvroeg ''of Iwan zijn broer had gestuurd''. In hetzelfde boek vertelt Iwan’s zaakwaarnemer, Jan de Zeeuw, hoe zijn cliënt zich voelde in De Kuip. Zo schetst hij dat de Pool continu wordt 'gepest' door Blinker, Trustfull en Witschge. Iwan pakte ze echter nooit terug. Als De Zeeuw in het boek wordt gevraagd of hij Iwan’s situatie kort en bondig kan samenvatten zegt hij: ''Het is een doodongelukkig manneke''. Desondanks dat is hij wel geliefd bij de supporters.
Heeft Iwan zijn broer gestuurd?
Haan maakt - gezien zijn uitspraken niet geheel verrassend - weinig gebruik van Iwan en de Pool voelt zich niet thuis in Rotterdam. Na twee seizoenen en 53 wedstrijden voor Feyenoord verlost PSV hem uit zijn lijden en neemt hem voor 2,4 miljoen gulden over. In Eindhoven voelt hij zich een stuk beter.
Leven na Feyenoord
''Feyenoord is echt van de fans. Bij PSV heb ik het gevoel dat het meer een gewone Businessclub is. Tachtig procent van de fans zijn gewone mensen die een wedstrijd komen kijken. Bij Feyenoord zitten presidenten van grote bedrijven op de tribunes. Op zaterdag of zondag trekken ze een Feyenoord-shirt aan en worden ze helemaal gek. Bij PSV uit de liefde voor de club zich anders. Bij beide clubs heb ik mooie momenten meegemaakt. Ik vond het mooi dat Feyenoord in 2017 kampioen werd'', aldus Iwan. De Pool speelt uiteindelijk 85 wedstrijden voor PSV, maar na vier seizoenen hadden ze het wel met hem gezien. Ook Iwan zelf vond het mooi geweest in Nederland en tekent een contract bij het Turkse Trabzonspor.
Bij die overgang gaat echter alles fout wat fout kan gaan. De president die hem een paar maanden eerder had aangetrokken is inmiddels vertrokken, net als het gehele bestuur en de trainer. Daarnaast krijgt Iwan te horen dat hij de zevende buitenlander in de selectie is, terwijl er maar zes buitenlandse spelers op het wedstrijdformulier mogen staan. Nog geen maand na zijn contractondertekening keert hij alweer terug naar Nederland waar hij op huurbasis bij RBC Roosendaal zal gaan spelen. Na tien wedstrijden in Brabant wordt hij door Trabzonspor verkocht aan Austria Wien uit Oostenrijk. Daarna speelt de Pool nog bij Admira Wacker en Lech Poznan voordat hij in 2006 zijn voetbalschoenen aan de wilgen hangt.
Bij Feyenoord zitten presidenten van grote bedrijven op de tribunes die op zaterdag of zondag een Feyenoord-shirt aantrekken en helemaal gek worden
Lees ook
Hoe is het nu met... Ryo Miyaichi?
Ondernemer, kunstschaatser en multimiljonair
Zijn nationale bekendheid neemt toe als hij aan de Poolse varianten van Ik Hou Van Holland en Sterren Dansen op het IJs meedoet. De oud-voetballer blijkt hier talent voor te hebben en wordt door de 'ijsjury' zelfs aangemoedigd om ermee door te gaan, maar daar heeft Iwan geen zin in. Wat hij wel ziet zitten is een functie binnen de Poolse voetbalbond. Zo zette hij een zeer succesvol nationaal Beach-soccerteam op en vervult hij sinds 2013 de functie als directeur organisatiezaken rond het nationale elftal: de financieel onafhankelijke Iwan kan inmiddels namelijk doen waar hij zin in heeft. Zo liet hij ook weleens zijn villa (inclusief zwembad en wijnkelder) zien in het programma MTV Cribs. Hij is ook ereburger van de stad Ustka.
Iwan spreekt zijn oud-teamgenoten nu meer dan dat hij in zijn tijd bij Feyenoord deed. Spelers als Blinker, iemand waar hij tijdens zijn tijd in De Kuip totaal niet mee over weg kon, vliegen nu weleens over naar Polen om oude herinneringen met elkaar op te halen. ''Het vaakst spreek ik nog met Blinker. We bellen elkaar regelmatig en spreken natuurlijk over Feyenoord. Afgelopen week ben ik op vakantie geweest in Dubai. Ik wilde in januari gaan, maar de tijd ontbrak. Ik kwam nu Jerzy Dudek tegen. Hij vroeg me nog om te gaan golfen, maar ik had mijn spullen niet mee. Zijn niveau ligt ook hoger, hij heeft iets meer tijd, haha. Het is jammer dat Jerzy op dit moment niets voor het Poolse voetbal doet. Het zou mooi zijn als hij ook een rol zou willen invullen'', aldus de oud-Feyenoorder in 2018. Iwan, wiens vermogen inmiddels op zo’n veertien miljoen euro wordt geschat, heeft daarmee een mooi levensverhaal en zal, met zijn bankrekening in het achterhoofd, schaterlachend terugdenken aan zijn tijd in de Eredivisie waar hij nauwelijks serieus werd genomen door zijn teamgenoten en coaches.
Plaats reactie
jack98 +46387
Wat een verhaal!
Veel diepte- en hoogtepunten meegemaakt, kleine bijdrage aan Feyenoord zou wel fijn zijn.
Uli +1
Waarom die presentatrice in dat kunstschaats filmpje gelijk de eerste seconde ons land de verdoemenis toewenst is me een raadsel.
FNoord4ever +2725
Hoe is het nu met David Mitchell?
Riogio +3948
Hoe is het nu met Somalia?
delacruz +5555
Hoe is het nu met Brett Emerton ?
FrNiels2017 +155703
Das een goeie
jurnever +1987
Gnonto
TtomasK +659
Hoe is het nu met... Andre Bahia!
echtwel +2165
man man man
lexiooo +9192
Tof verhaal. Kan me Iwan nog wel herinneren. Werd zeker wel gewaardeerd door de fans, maar viel qua prestaties wel tegen. Dat bleek dus te maken te hebben met hoe hij zich voelde zo naar lijkt.
FrNiels2017 +155703
Tof dat ze in Polen ook 'Ik hou van Holland' hebben
Markies +606
Hoe is het nu met.....Kim Holland???
FrNiels2017 +155703
Ik hou van Holland kijken
BrilletjevanvanDaele +5855
die moet geleegd worden, zoeken nog een vrijwilliger. meld jij je even
Roytterdam +1846
Hele toffe “Hoe is het nu met” deze. Weer eens wat anders dan Boetius of Kazim
Tapiaz +28520
Kun je nagaan wat voor een vreselijke man die Arie Haan is. Je in het openbaar afvragen of we hier te maken hebben met de broer van Tomek. Vreselijk toch?
Ik kan me nog een interview met hem herinneren in VI toen hij nog trainer was bij Stuttgart, toen ook al helemaal vol van zichzelf. Die Duitsers, daar past hij precies goed tussen.
Hij poseerde trouwens in dat interview wel bij een hele mooie Mercedes cabrio, dat wel.......haha
FrNiels2017 +155703
Heeft u zich nooit eens hardop afgevraagd of we de broer van Lucas Pratto hadden gekregen oid?
Tapiaz +28520
Ja toen had ik het wel, die vraag. En bij Colin Kazim-Richards ook, en bij ehhh...... haha
Eén verschil: Tomek Iwan was wel een hele beste voetballer.
Tapiaz +28520
En niet U zeggen hoor Niels, gewoon je! ;-)
FrNiels2017 +155703
Dat was ook een beetje zijn punt denk ik - die hebben we er zoveel gehad die elders heel aardig speelden en er bij ons geen reet van bakten
Tapiaz +28520
Ja dat klopt, een ongrijpbaar fenomeen.....
CLAM +1702
Denk dat Haan zelf z'n broer had gestuurd
BrilletjevanvanDaele +5855
arie was er als de kippen bij om zich zelf het haantje te laten zijn
Steven_Seagal +27765
Er is nog hoop voor me!
FrNiels2017 +155703
Ambities in het kunstschaatsen? Of gaat u voor de 14 miljoen?
Steven_Seagal +27765
Geld is niet alles, kunstschaatsen.
FrNiels2017 +155703
Eebs
PutdekselGooier +10749
Mooi verhaal
supersossa +222
Maar hoe gaat het nou echt met Tomek Iwan?
smerik1985 +4724
Zijn hotel en nachtclub zullen het niet heel goed gedaan hebben de laatste paar jaar. Gelukkig voor hem heeft hij een buffertje
Kirsten +520
Nobody cares! We care about: Halve finaleeeee
FrNiels2017 +155703
Ken uw klassiekers hoor
Peterk +34595
Aardige jongen maar wat een compleet waardeloze speler was dat....
appelstroop +259607
Hoe is het nu met.. Korrie Kips?
FrNiels2017 +155703
Is dat die vrouw van de leverworst?
appelstroop +259607
whaha nee ik bedoelde corry gibbs... weet je nog? hoe zou het met hem zijn?
FrNiels2017 +155703
Haha ja ik snap 'm vato
IJzerenKees +126779
hey tomek ken je van de week nog effe een muurtje komen stucen
nee bel paulus 56 maar
paulus56 +247050
Geef de prijs wel door voor jou schappelijk prijsje
IJzerenKees +126779
wil voor een duppie op de eerste rang
AmazingStroopwafel +299
Hoe is het nu met... Wesley Verhoek?
dexter1908 +9610
Aardige neus voor de goal.
teauvenoir +77773
Veel kritiek op Arie Haan hierzo, deels terecht. Maar vergeet niet dat de Argentinië-connectie zíj́n verdienste was: heeft ons o.a. Cruz opgeleverd en van Pablo Sanchez en toch ook Patricio Graff (als ie fit was) heb ik ook genoten.
fabadero +1268
Blijft een toprubriek, goed gedaan weer FR12! Ik heb altijd een zwak gehad voor deze speler, leuk ook om te lezen wat hij sinds zijn voetbalcarrière allemaal gedaan heeft!
eppo +70370
Arie Haan, flashback naar rapid wien brrrr.
eppo +70370
Hoe is het nu met... Dave Mitchell?
FRSebbie +37210
Ik heb zo het idee dat Vejinovic ook heel goed kan kunstschaatsen.
Sander.S +559
Diemers kan zo voor een olympische medaille gaan. Die draait ze allemaal helemaal dol.
RicoFR36 +26248
De Nederlandse supercup was in 1999 voor Feyenoord.
Plaswijk +805
Hadden ze Haan maar weggeziekt. wat een nare periode met die kerel. Paste absoluut niet bij Feyenoord.
Spiderpig +172534
Ook zo'n criminele 020 er
FRVDG01 +3813
Maar echt. Joeg iedereen tegen zich in het harnas. Totaal geen goede manager.
jellert +219396
Hoe is het nu met Patrick Mtiliga
delacruz +5555
Goh, die was ik alweer helemaal vergeten.
karel_jan_overbeeke +822
Het is hem gegund.
Doeidoei +39342
Ja, als ik de Kuip zit dan zie ik idd altijd heel veel presidenten om mij heen....
Feijenoorder95 +22269
Zijn er nog kameraden waarmee ik naar Marseille kan meerijden? Stuur mij een pb aub!
Sjeep +16023
Hahahaha hier trap ik niet weer in
michiel2424 +28860
Arie Haan. Die was gauw weg, toen Koeman zich ermee ging bemoeien.
IJzerenKees +126779
arie liep maar wat rond als een kip zonder kop wat een achterlijke smurf was dat zeg
JanDeSpecht +87915
Het mooiste was nog dat een dag nadat Jorien met een pokerface had gezegd dat "de positie van Arie Haan absoluut niet ter discussie stond", hij snoeihard werd ontslagen.
feyenoord_Freak +14013
Best lekkere en leuke meiden daar in Polen hoor hier zie ik er ook vaak genoeg lopen 😁
Bocholtz1996 +1058
Wat een lekker wijf heeft die
Tapiaz +28520
'Arie Haan was geen fan van hem' haha, nou en wij waren op onze beurt dan weer geen fan van Arie Bombarie Haan. Tsjonge, wat waren we toen de weg kwijt zeg.
huissie79 +19967
en toch werden we 3e 2e onder arie haan, kwart en halve finale Europacup gehaald.
Tapiaz +28520
Je wilt toch niet ontkennen dat het een enorme arrogante, zelfingenomen Engnek was/is?
huissie79 +19967
dat was sowieso de stelling niet waarop ik reageerde.
En waarom zou ik een arrogante zelfingenomen engnek zijn om dat van een ander te vinden?
Tapiaz +28520
Geweldig verhaal, meestal lees ik al die lappen tekst niet over de oud-spelers, maar voor deze jongen heb ik altijd een zwak gehad. Helaas voor ons en voor hem was hij op de verkeerde tijd op de verkeerde plaats (op Zuid). En dan tenslotte ook nog die vreselijke engerd Arie Haan.
Maar wat geweldig dat die jongen na zijn voetbalcarrière alsnog helemaal tot bloei is gekomen als ondernemer!
Hansaplast18 +9114
Laat hem Feyenoord kopen
RoodWitMaastricht +9930
“Wiens vermogen inmiddels op zo’n 14 miljoen euro wordt geschat”
Je wil ons in de uitverkoop hebben? 🤔
Hansaplast18 +9114
1% van de aandelen moet lukken
LELANDPALMER +11594
Die Life after Football Blinker speelt een miljonair, Iwan is het gewoon.
teauvenoir +77773
Ik dacht: leuk kunst-schaats-filmpje voor onze Roze Kameraden, maarrrrrrr... wat zie ik op min 01:20???
WERKELIJK OM TE KOTSEN
feyenoord_Freak +14013
🤣🤣. Een vieze neus logo inderdaad 🤥🚫
eppo +70370
Alleen ekte neuzenhaters merken dit soort dingetjes gelijk op. Jij bent een ekte.
FrNiels2017 +155703
Je kunt wel horen waarom dat Pools wereldwijd als dé taal van de romantiek wordt beschouwd
zandhaas +32338
Het wordt wel eng als Poolse wijven Nederlands gaan lullen daar gaat ie bij mij spontaan weer van hangen
Kieboom +39325
Volgens mij was Iwan, toch meer een rechtsbuiten
stamplust +24578
Ik herinner hem ook niet als middenvelder. Met enigszins een gebogen rug rechtsvoor.
huissie79 +19967
klopt. in het 442 systeem was hij diepgaande rechtermiddenvelder.
Maakjenietdruk +11670
Eén van de beste 'liedjes' voor een speler was die van Tomek Iwan.
RVF +12343
laat even horen, kun je hem inzingen en op youtube zetten? Ergens anders is ook prima :)
Maakjenietdruk +11670
De tekst was vrij simpel.
'Iwan, Iwan, Iwan.' :p
teauvenoir +77773
Iwan schoot bij ons gewoon geen deuk in eenpakje boter. Was zogenaamd een creatieve technicus, maar was het gewoon net niet: ook toen hadden Feyenoordscouts geen pap gegeten van het scouten naar technici. Bij PSV speelde hij iets beter, maar verre van goed. Beetje 13e man. Ik vond het niks, Arie Haan had dat goed gezien.
viggesz +2776
Doe mij maar die blonde jurylid...zodeknetters
RVF +12343
Zo, inderdaad ja...
teauvenoir +77773
Ik ken haar goed, op het eerste gezicht inderdaad een spetter, maar ze heeft hele rare, verfrommelde, asymmetrische schaamlippen, best een afknapper.
stamplust +24578
Je moet het rechterglas van je leesbril terug in het montuur zetten.
Bankstel +1209
Net zo paars als jouw kop? Aangelopen smurf.
campie010 +3631
Die Arie Haan was me toch een kloothommel bah bah.
Maakjenietdruk +11670
De zwakste uit de groep pakken. Had ie bij Fraser moeten doen.
LELANDPALMER +11594
Farizeeër, ging posten bij portiers van clubs om te achterhalen of zijn spelers daar uitgingen.
kkhahsdedhkdh +42340
Ah, hij heeft geld dus is het eind goed, al goed. Wat wordt het leven soms toch simpel gemaakt; als je maar een paar miljoen hebt is verder alles irrelevant
HAaN75 +6988
Hahaha onze tomasz werd gepest door blinker
Nol +3115
Regi Blinker “I ain’t saying he’s a golddigger, but he ain’t messin with no broke…”
RVF +12343
Over wie zei hij dat?
FrNiels2017 +155703
Staat geen dubbele punt he
petertje73 +229623
Jerzy Dudek een top kepper en toffe gast
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties