Dat Feyenoord een zeer groot talent in de selectie heeft, is zaterdag wederom bewezen. Yankuba Minteh maakt na zijn terugkeer van de Afrika Cup een enorm goede ontwikkeling door bij Feyenoord en dat is niet onopgemerkt gebleven. De Gambiaan staat namelijk op de lijst voor de Golden Boy Award, waarbij de grootste talenten op de Europese velden kans maken op de prestigieuze prijs.
Dat Minteh op de lijst staat wil niet zeggen dat hij uiteindelijk ook kansmaakt om de prijs te winnen, want iedere maand volgt een update op basis van de prestaties van talenten onder de 21 jaar. Zodoende kan de Gambiaan dus voor de eindverkiezing nog buiten de lijst vallen. Toch staat de huurling van Newcastle United op de 21ste plek in een lijst waar ook namen als Lamine Yamal (FC Barcelona), João Nevens (Benfica), Alejandro Garnacho (Man United), Kobbie Mainoo (Man United), Arthur Vermeeren (Atletico Madrid) en Gavi (FC Barcelona) op staan.
De lijst is samengesteld op basis van de prestaties in de periode tussen 3 oktober 2023 en 27 maart 2024, waarbij hij maandelijks wordt geupdate tot oktober van dit jaar, als de verkiezing volgt. De lijst wordt samengesteld op basis van drie factoren: sportprestaties, speeltijd en de sterkte van de club, met daarbij ook nog een bonus. De bonus gaat over de prestaties voor het nationale elftal (waarbij Minteh eerder dit jaar deelnam aan de Afrika Cup) en over de prestaties in de Europese clubtoernooien.
Minteh is de vierde Gambiaanse voetballer die op de lijst voor de Golden Boy staat. Eerder gingen Musa Barrow (Atalanta en FC Bologna), Musa Juwara (FC Bologna) en Ebrima Darboe (AS Roma) hem voor. Iedere speler krijgt een benchmark op de schaal van 1 tot 100, waarbij de Feyenoorder momenteel staat op een score van 73.9. Er staan ook een aantal Nederlanders op de lijst: Ezechiel Banzuzi (58.7), Ruben van Bommel (59.8) en Jorrel Hato (81.5).
De winnaar van de prijs wordt gekozen door dertig journalisten van toonaangevende Europese sportmedia. Vorig jaar werd Jude Bellingham van Real Madrid verkozen tot beste talent.
Plaats reactie
ML010 +6277
Ik dacht dat Q op zn scheenbeschermer stond, en hij hem wilde steunen.
Vince78 +11068
Hopelijk laat Newcastle Slot nog een jaartje slijpen aan deze ruwe diamant.
8 CL wedstrijden op de kalender. Volgens mij een prima vooruitzicht voor alle betrokken partijen. En hij lijkt het zelf ook naar zijn zin te hebben.
tboy68 +1990
Na die wedstrijd tegen ons zal hato wel uit de lijst wegvallen en minteh bovenaan staan
Vince78 +11068
Haha echt zo, het verschil kon niet duidelijker zijn.
Visionair +6515
Wie is Banzuzi ?
TRJFEY +1133
Hahahaha hato, beperkte speler
FRRMS +25879
hoe ken je deze lijst nou serieus nemen?
Als die forbs en hato er op staan?
Vince78 +11068
En de lijst is t/m 2 weken geleden. Dus de pot tegen 020 moet nog verwerkt worden... 😀
Frjuizeh +11576
21e plek is hoog?
smerik1985 +4724
Als je 21e bent van alle jongeren in Europa onder de 21 dan sta je toch hoog.
FeyeDam +563
Die gaat naar Lamine Yamal
Noud +10916
Dat Hato zo hoog staat op die lijst laat al zien dat het maar in zeer beperkte mate echt op prestaties gebaseerd wordt.
Alvorens +6875
Is ook een leuke en gezonde vliegveld.
GentlemanGio +1761
Hato, echte Feyenoorder. Gun hem wel een stapje hogerop naar zijn droomclub. Nog niet van het niveau Beelen/Hancko, maar moet van ver komen. Zit wel potentie in, in de juiste topsportomgeving
12345 +13934
Bizar dat zo'n jongen bijtekent in zo'n wespennest. Had het in zijn positie echt nooit gedaan. Stuurloos op een moment dat je je juist moet ontwikkelen. Onder Slot had die stappen kunnen maken.
GentlemanGio +1761
Absoluut. Ben benieuwd of Feyenoord überhaupt een poging heeft gewaagd
12345 +13934
Ook wel benieuwd. Hopelijk beseft die zich dat die in een erg ongezond klimaat zit maar goed doet die zelf, net zoals Berghuis een foutje heeft gemaakt, gaat nooit meer zijn gedroomde transfer maken. In zijn geval dikke karma doei doei
theone +10196
Is gewoon niet goed genoeg ook, leuk dat zijn fam voor Feyenoord is maar de subtop is zijn niveau dus zit prima waar hij nu zit.
fr-vako +6250
Hahahato
ligtinslotshanden +3608
Yamal halen! Die is niet normaal goed voor 16 jaar haha
Bolpuntcom +11087
Ja Mbappe ook ophalen
ligtinslotshanden +3608
Ja Yoro voor vervanger van Hancko. En dan Gavi voor het middenveld. Genoeg kapitaal dan.
spzm +12995
Rare bangalijst
Generaalspankee +9630
Waarom heeft die Tarrel Hato zo'n hoge rating gekregen?
arthurschopenhauer +23003
Absurd
David.W +9409
Ivm zijn leeftijd en positie lijkt me.
die gozer is nog maar 18..
Zijn club zou er niet veel mee te maken hebben
Mensini +14459
Dat is de Kleijn van nu....?
scritor +13506
wisten jullie trouwens dat onze voormalige sterspeler johnny van de burgerking ook ooit op de golden boy lijst stond? heel veel zegt het dus ook niet altijd. :-)
GentlemanGio +1761
😂 Goed om geregeld herinnerd te worden aan die naam. Soms lijken mensen succes als gegarandeerd te beschouwen. Wie Jhonny ooit van de Burgerking heeft zien lopen, weet dat succes niet altijd zo voor de hand lag
FR4everandalways +119487
Hato 34ste
scritor +13506
hato is gewoon een heel groot talent hoor. maar in een team dat niet draait bij een club die in brand staat zak je wel eens door het ijs. ik wijs er maar even op dat bij onze grootste clubtragedie in boerenland de 18-jarige stefan de vrij mee verzoop in de ellende. we weten hoe dat is afgelopen. :-)
minteh zijn we waarschijnlijk wel kwijt voor volgend seizoen. het lijkt me logisch dat newcastle hem voor meer geld gaat verhuren aan een club uit een grotere competitie.
Rodney0172 +18060
Ken mij die hele Hato nou schelen joh? Gaat toch over Minteh dit stuk?
SalsaSamba +6518
Hato heeft vast wel talent, maar mist toch het venijn van een goede verdediger
lerenbalmetveter +2772
Wijze woorden man, waarom zo'n jongen afkraken.
Is gewoon een groeibriljantje die er wel komt.
jack98 +46318
Mooi dat Feyenoord vertegenwoordigt is op deze eervolle lijst!
konabalou7 +54726
Hato 81.5?
WAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Wereldster +9491
Ja misschien in t G team
Wingcommanderbell +6887
Een van de genoemde bonussen is dat bij meerdere verstandelijk beperkte ploeggenoten je score wordt verdubbeld. Kan Hato verder weinig aan doen.
Ventislav +116
Anoudaaaakje!!
waterman +2093
Golden Boy?
Twink award of wat:-)
Frankster +20740
Jammer voor Minteh maar wordt gewoon Sauer
Twan.V52 +7704
Minteh moet hem winne
Bosj +5954
Gaat gewoon Yamal worden natuurlijk
6069960 +5167
Ik krijg spontaan zin om zelf een lijstje te schrijven
spzm +12995
Schrijf dan
6069960 +5167
- melk
- eieren
- halfje volkoren
- trostomaten
- minneolas
- katenspek
- 500 gram half om half
- snickers
spzm +12995
Raar bangalijstje
TrummekeTweePuntNul +12666
Staat het lijstje op volgorde? Anders ga ik het niet doen lieve schat.
Ow is geen WhatsApp.
Shinji0n0 +2048
Men moet stoppen om al die zogenaamde talenten de hemel in te prijzen ... Laten ze het eerst 2 jaar laten zien. De echte onderscheiden zich altijd.... En die zomaar gehyped worden lopen onnodig met de kop in de hemel.
euwick +536
U bent echt een groot talent!
jimdundeegaming +2155
Gavi wint
jacques_troosteloos +2938
Aha, dus als ik het goed lees, staat die faalhaas van een Hato boven hem in het klassement. Moeten we dit serieus nemen?
Spiderpig +172322
Neuzen piepen vorige week dat Hato maar 18 is ...
Z'n tegenstander was 19 en speelde hem helemaal dronken haha
avondwedstrijd +7060
2 jaartjes heeft ie de gouden bal
edtfeyenoordpedt +28387
Golden boy award.
Klinkt een beetje roze…
Hillevliet +18157
Buk-Cup
Houtman +4603
Hato typisch voorbeeld van een gehypte speler.
orval +1491
Ik heb hier net de golden shower award uitgereikt Ze was er heel blij mee
Richardmas +1756
Zijn daar nog beelden van terug te vinden?
orval +1491
Alleen analoog op VHS
Ballenjongen2 +6370
Wie? Patricia Paay?
orval +1491
Ben geen necrofiel
Houtman +4603
Hato hahahaha
Morgen maar weer laten zien 😂
johndebever +17395
Paixão verschijnt hoog op de lijst van Golden Dick Award.
JackDeRimmer +528
Jorrel Hato 😂😂😂
Heisenberg +6165
De mensen achter deze award zijn net zo blind als Minteh
koentjaah +5765
Hato staat hoger. Op basis van zijn geweldige klassieker.
DieEneGastUitZuidland +51299
Speelde fantastisch tegen ons
johndebever +17395
Zo mag die Tarrel wel vaker spelen in Klassiekers. Stiekem dan toch de Mol?
Paulus98 +143594
Allemaal leuk al die cijfers, maar het gaat erom dat we zondag gewoon weer 3 punten mee naar zuid terug nemen.
CyberBliek +5300
Mijn vrouw vind mij ook een Golden Boy. Met een gouden pik.
Skeptic +13425
Hato 81.5 hahaha, vraag me af waar die mensen naar kijken
DonDennis +1886
Hato is niet zo slecht hoor, zijn team is dramatisch slecht…dat dan weer wel.
Skeptic +13425
Hato is meermaals de directe oorzaak geweest van tegengoals. Hij is niet slecht, maar hij is zeker niet zo goed.
kkhahsdedhkdh +42018
"Dat Minteh op de lijst staat wil niet zeggen dat hij uiteindelijk ook kansmaakt om de prijs te winnen"
Eeh, ja dat is precies wat het betekent
coenf99 +4710
Vraag me af of hij haalbaar zou zijn om definitief over te nemen. Echt wel een topper in wording dit.
078connection +24244
Nee joh, die is voor 12 miljoen verkocht aan Newcastle, die zien ook wel de potentie in hem en denk dat je minimaal 25 miljoen mag betalen om hem te halen en mocht het wel mogelijk zijn dan zal het wel met een terugkoop clausule zijn ala Xavi Simons.
Skeptic +13425
Is voor 8 miljoen gekocht door Newcastle
tvd17 +5372
Wat ziet iedereen in die Hato, overschat Ajax spelertje die is zoekgespeeld door Minteh
Jobba22 +374
Eindelijk iemand die het ook ziet. Acceptabele back voor de sub top, meer niet. Als CV is hij verdedigend veel te slecht
Richardmas +1756
Denk dat inmiddels bijna heel NL dat wel ziet hoor. Zelfs in 020 zijn ze dat al aan het inzien, al denken ze dat hij wel potentie heeft
078connection +24244
Mag ik ook mijn plasje doen over het feit dat Hato zo hoog staat als golden shower boy?
Thijs.M +15850
Net munt thee gezet om deze held te eren.
leefdebeef +23160
U bent de held
EensFeyAltijdFey +131044
Jullie hoor👊🏻
FeyenoordFinland +3152
is dit een minteh of een hato topic?
marconmgn +47837
Hele dag een kut in mijn bek heerlijk rustgevend, maar nu bleek ze last te hebben van vaginale schimmel. Fijne dag nog allemaal
marconmgn +47837
Minteh kan ook likken als Lassie aan die foto te zien
Azzurri +12386
Hato goldenboy 200 miljoen waard gappie, ging tegen Minteh een paar keer in de fout, maar kan gebeuren ouwe
AfstandsSchot +9242
De aanwezigheid van die 020 voetbaldwerg maakt hier een lachertje van nog voor ik de kans heb voor een tweede keer van deze prijs te horen.
feyenoorder89 +3916
Borrel hato hahahaha
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties