Het Eredivisie-seizoen zit er op. Feyenoord eindigde als derde en is in ieder geval al verzekerd van de laatste voorronde van de Europa League. Maar de Rotterdammers en Het Legioen willen meer: de overwinning op AS Roma in Tirana. Nog negen dagen.
In de rubriek Road to Tirana blikt FR12.nl terug op het Europese seizoen waarin Feyenoord meermaals geschiedenis schreef. Van de bijna uitschakeling tegen FC Drita, naar het bereiken van de finale na 'de hel van Marseille’.
Openingswedstrijd in Kosovo
Arne Slot is nog geen maand bezig in De Kuip en moet met Feyenoord drie voorrondes zien te overleven voordat het überhaupt naar de groepsfase mag. De eerste horde is FC Drita uit Kosovo. Jens Toornstra heeft geen idee hoe goed hij ze moet inschatten. ''Je kunt je in iedere tegenstander verslikken en het is aan ons om dat nu te voorkomen. We hebben dit team wel geanalyseerd op videobeelden en assistent-trainer Marino Pusic en een scout hebben ze bekeken'', zegt hij voorafgaand aan de wedstrijd. ''Het is moeilijk om een goed beeld van ze te krijgen. Ik heb ze namelijk zien spelen tegen een andere ploeg die ik niet ken.''
De Rotterdammers zitten nog niet eens midden in de voorbereiding en zijn dus ook nog lang niet fit. Orkun Kökcü is pas een paar weken terug van het EK met Turkije en de selectie is qua transfers ook nog lang niet compleet. De spitspositie wordt ingevuld door Naoufal Bannis. In een ontzettend saaie wedstrijd, waarin Feyenoord nauwelijks creativiteit toont, wordt er in Kosovo met 0-0 gelijkgespeeld.
''We hebben negentig minuten lang de bal gehad en daarmee hebben we amper kansen weten te creëren'', zegt Slot na afloop. ''Dat is ook niet zo heel ingewikkeld te verklaren omdat we gewoon heel weinig spelers hebben die in een kleine ruimte veel creativiteit hebben, die een man kunnen uitspelen en een snelle combinatie kunnen opzetten. Dat is ook weer te verklaren vanwege het feit dat onze selectie nog lang niet op orde is.''
Opstelling Feyenoord
Ternauwernood langs FC Drita
Til maakt pas in de 67ste minuut gelijk. Feyenoord dringt aan, maar het gaat allemaal uiterst moeizaam. In de negentigste minuut is het opnieuw Til, die dus een hattrick maakt in zijn eerste duel als Feyenoorder in De Kuip, die de bevrijdende 3-2 maakt. In de 93ste minuut komen de Rotterdammers nog ongelofelijk goed weg nadat een speler van FC Drita op enkele meters van Justin Bijlow volledig over de bal maait. De 3-2 is genoeg, maar vertelt niet het verhaal van de wedstrijd. ''Als je ziet hoeveel kansen de tegenstander vanavond heeft gehad, dan ben ik daar erg kritisch op'', zegt Slot na afloop.
''Als je denkt dat je heel lekker in de wedstrijd zit, dan lukt het ons om onszelf weer een fase uit de wedstrijd te spelen door de meest rare momenten. Ik denk dat we vanavond meer behoefte hadden gehad aan een wedstrijd waarin we met heel goed voetbal de tegenstander met een ruime overwinning hadden verslagen. Als dat er dan niet in zit, dan ben ik heel tevreden over het karakter en de mentaliteit. Misschien ook een beetje geluk, maar dat dwing je ook af'', zegt Slot.
De kritiek op Leroy Fer neemt toe. De middenvelder wordt noodgedwongen gebruikt als centrale verdediger en speelt daar ondermaats. De 1-2 kwam voort uit een fout van hem. ''De tweede goal was niet goed verdedigd door Leroy. Ik wil nogmaals benadrukken dat ik ervoor kies om hem op een plek te zetten waar hij zijn hele leven nog nooit gespeeld heeft. Hij moest in vier weken tijd een centrale verdediger worden.'' Het is niet groots, maar Feyenoord gaat door in Europa. In de volgende voorronde wacht FC Luzern.
Opstelling Feyenoord
Plaats reactie
kkhahsdedhkdh +42437
Bannis (65’ Bozenik)
Mijn hemel wat een armoe. Dat er zoveel kan veranderen binnen 1 seizoen..
jack98 +46439
Wat een thrillers waren dat!
petertje73 +229930
Mooi dat het artikel om 19:08 is geplaatst
tim72 +90
Om 19:08 gepost, goed zeg
petertje73 +229930
Oops had ff moeten lezen
Djk1 +5696
Zonder Trauner, Aursnes en Dessers met de hakken over de sloot tegen Drita.
Bati +38849
Jammer dat Fer weg is
Umpedump123 +6242
Jammer?
daam1997 +2802
hij kan niet ferweg genoeg zijn
Tapiaz +28521
Beginnen we hier nu weer over dat FC Drita??? Hou toch op man haha
petje +10554
dybala z'n contract is voorbij bij Juventus
wil je omhoog haal hem ..oke dan verdiend hij 5 miljoen, speelt hij wel bij ons.
en leuke mooie vrouwen op de tribunes
020 heeft dat met die Serviër gedaan
wij met dybala?
Umpedump123 +6242
Dat zou de ziekste stunt ooit zijn, is natuurlijk alleen echt niet realistisch.
petertje73 +229930
Die vlag met Road to Tirana. Degene die dat gemaakt heeft had een vooruitziende blik!
Euro010 +2223
Die verdient een plaatsje in het museum, naast de beker die we gaan winnen!
petertje73 +229930
Zekers!
guc75 +10949
Tactisch was Drita gewoon erg sterk. Het zal me niet verbazen als Slot daar zijn fundament heeft gelegd en veel van geleerd heeft. En zie waar we nu staan.
delacruz +5561
Geen gekke gedachte maar een tactisch meester brein dat ben je, dat kun je niet worden.
guc75 +10949
Anders Drita nu in de finale gestaan. Dan had heel Albanië Drita gesupport.
PutdekselGooier +10771
Hahaha, ik was helemaal vergeten dat we tot de 90e minuut 1-2 achter stonden.
Bruce +332
Stonden we ook niet.
JanDeSpecht +88097
Jezus het voelt ook echt als jaren geleden dat Fer nog voor ons uitkwam
guc75 +10949
Mooi zo, hoe verder terug hoe beter.
feyenoord_Freak +14015
Wat een groot verschil van Guus Til van toen en een Guus Til van nu haast niks gaat erin weinig goals zo jammer .
guc75 +10949
Verricht uitstekend werk op het middenveld. Zonder Til hadden we een u 5de gestaan en was het seizoen als een nachtkaars uitgegaan.. .
feyenoord_Freak +14015
onze Jens Toornstra had ook daar op die positie kunnen spelen hoor heel makkelijk en die zou het net zo goed hebben gedaan.
Ik denk niet dat we dan 5 de hadden gestaan .
Ik vond Till in het begin echt heel goed maar de laatste tijd laat hij het teveel afweten de simpelste ballen verliest hij of de scoringskansen mist hij ook .
Ik zou graag de oude Guus Til terug willen zien tot nu toe heb ik even mijn twijfels over hem .
FokkeMol +474
Wat was Fer eigenlijk ook een drama hè
rotterdamwewordengek +647
Hou op schei uit....
dionline +5669
Ik was hem net vergeten...
rotterdamwewordengek +647
Traunernood langs drita
Bannisisdebasis +4957
Mochten we de Conference League winnen, dan pleit ik elke voorbereiding op het nieuwe seizoen voor een oefenwedstrijd tegen FC Drita. Puur om de eventuele herinnering, nog meer glans te geven
IJzerenKees +127106
fer of trauner tsja dat scheelt iets…
feyenoorder89 +3916
Iedereen deed lacherig over Drita maar dit is gewoon een hele lastige ploeg om tegen te spelen
jeffrey1 +4923
Uhm wij waren gewoon slecht….
feyenoorder89 +3916
Kwam vooral omdat drita ons erg goed bespeelde
jeffrey1 +4923
Dat zal best… maar hier moet je gewoon 4-0 van winnen
listo +607
Kwam vooral omdat we met Fer in de verdediging speelde. Team was niet compleet.
Frankster +20779
Ja niveau Helmond Sport
jeffrey1 +4923
Pfoe dit was echt maar ook echt dramatisch. Neemt niet weg dat ik bij de 2-2/3-2 een grijns op m’n gezicht kreeg 😁
Reintjuh +5311
Ja onvoorstelbaar dat Haps, Fer en Bozenik daar nog bij waren. Wat goed ingekocht heeft Arnesen.
FrNiels2017 +155741
Bozenik was een aankoop van Arnesen
Mrunterwijst +10581
Antonucci ook
Reintjuh +5311
Na die wedstrijden bedoel ik dus Trauner ,Ausner , Dessers . De vooruitgang van de selectie en het verstand om van deze spelers afstand te doen . Fer drama ,Haps blessures Bozenik zwaar te kort.
feyenoord_Freak +14015
Je ziet wel nu dat we Haps heel goed nog konden gebruiken als back up mits hij nog fit bleef .
Juist nu Malacia geblesseerd is had Haps hem makkelijk kunnen vervangen.
Reintjuh +5311
Ja klopt en mits fit ook.
Jakule +2125
Bij de 2-1 van Dritta zag Bijlow er echt niet veel beter uit dan Marciano.
jeffrey1 +4923
Dat wel maar daarna had Bijlow echt wel belangrijke reddingen
Bobiku +8540
Marciano doet het alleen elke week
mdgrdam +12849
1. Wie scoorde de beslissende 2-0 in de 2de ronde in 1969?
2. Welke tuinman schoot in 1997 twee raak tegen de wereldkampioen?
3. Wie viel in en stak na twee doelpunten in 2000 zijn middelvinger op richting Beenhakker?
4. Wie scoorde in de halve finale in 2002 de 1-0 in de Kuip?
Wat hebben deze successen met elkaar gemeen?
Rene-FR1908 +12390
2 is Cruz
mdgrdam +12849
Correct, tegen Juventus
ElJardinero +2826
Laat mij dr buiten ja…
TalkOfSBeek +3950
3 tomasson
FrNiels2017 +155741
Haha mooi was dat ja
mdgrdam +12849
In Rome bij Lazio
Rene-FR1908 +12390
4 is van Hooijdonk
mdgrdam +12849
Tegen Inter en 1 was Van Hanegem tegen stadsgenoot AC.
SebastiaanS +3791
Allemaal voetballers!
mdgrdam +12849
Dan zal ik maar een hint geven: Uit welk land kwam in deze vier gevallen de tegenstander?
SebastiaanS +3791
We vreten die Italianen op!
Bobiku +8540
Deze successen hebben met elkaar gemeen dat ik van allen een hard plassertje krijg
Serzzio +3683
Ik neem aan dat feyenoord toch wel een plek heeft gereserveerd in tirana voor fer, bozenik en haps. Helden zijn het!
SuugLit +28245
De dag dat Guus Lit werd
FRSebbie +37249
Haha dit voelt echt als jaren geleden. Wat is die ploeg gegroeid.
lorenzoflr +35
Weet iemand hoe het zit met eventuele fan zones of schermen in Tirana? Zit zelf in Dürres en heb er nog niks over gelezen.
FLR1908 +303
Wij ook Durres, schijnt wel een fanzone te komen!! Voor zowel fey als roma
Bannisisdebasis +4957
Worden box ringen neergezet. Hierin kunnen de hools van Feyenoord en Rome elkaar begroeten. Je kunt voor de boxwedstrijden ook toto's zetten en er zal een optreden zijn van DJ Panic
nlx78 +1758
Deze graag in stadion-playlist volgend jaar op weg naar een Europa League finale
https://www.youtube.com/watch?v=BgvkKVXKbC0
Rene-FR1908 +12390
Dat Drita heeft gewoon 1 beide wedstrijden uitstekend gespeeld tegen Feyenoord.
RobertFR1993 +850
Dritta kan tenminste wel zeggen dat ze de lastigste tegenstander van de aanstaande Conference League kampioen zijn geweest!
Wat een verademing als je de huidige selectie ziet, dit had ik aan het begin van het huidige voetbaljaar niet durven dromen!
lexiooo +9192
Ik verwacht wel dat Fer de beker in ontvangst neemt de 25e. Zonder hem hadden we hier nooit gestaan, nou ja, ik bedoel eigenlijk, zonder zijn transfer hadden we er niet gestaan...
stanleymessi +448
Fer haps bozenik, daar hebben we ook gewoon nog mee gespeeld dit seizoen
wat een verandering hebben we meegemaakt zeg hopelijk sluiten we het seizoen goed af
Feijenoorder95 +22270
Hahaha Fer om te janken wat een clown
Spookhoofd +541
niet helemaal Fer ;-)
Die gast speelde op een positie die de zijne niet was. Het was niet best, maar zo hard afbranden hoeft ook weer niet. Hij heeft toch een poos met trots het Feyenoord shirt gedragen met ook prima wedstrijden.
Rene-FR1908 +12390
Het zou toch wat zijn kameraden. 3 voorrondes overleven, het team ronde voor ronde sterker zien worden. 3-1 winnen in Praag in de kwartfinale en dan Olympique uit. Een gekkenhuis in het kwadraat. En ook daar standhouden, gevochten als leeuwen! En nu dan Roma. We gaan ze pakken. Ik voel het aan ALLES! Dit is ons seizoen. Onze naam kunnen ze alvast op die beker zetten.
Ik weet nu al dat ik het 25 mei om 22.45 niet droog hou...
lexiooo +9192
Gewoon op tijd naar de wc gaan, pis je ook niet in je broek..
Rene-FR1908 +12390
Hahaha 😉
doellijntechnologie +9482
Leroy Fer....
Yoeloe +25
vergeet ook niet dat pedersen door een zwakke terugspeelbal die spits 1 op 1 met bijlow stuurde en misde, het had heel anders kunnen lopen
feytotdedood +2137
Jaa lerra
Frjuizeh +11583
In mn hoofd was dat gekloot van Fer vorig seizoen. Kan je nagaan hoe lang dit seizoen is geweest
kevinmulFR010 +18068
wel gelachen hoor
NickCuracao +3920
Toen Till nog scoorde😆
JDJ +17825
Fer maakte daarna een mooie transfer en na de basisplaats bij zijn eerste wedstrijd bleek dat ook gelijk zijn laatste basisplek.
dimmabdt +389
Stond gister nog basis maar dat terzijde
Criticus +21898
Dat was de wedstrijd waarin Leroy Fer tekort kwam als verdediger. Nadien Trauner gehaald en nergens meer last van gehad.
Moet eerlijk zeggen dat het wel vreselijk overdreven wordt door de media. Real Madrid staat in de CL finale en verloor in de poule fase van Sheriff Tiraspol.
1908forever +18194
Ik weet nog dat ik met stomme verbazing op teletekst zat te lezen dat ze verloren hadden van Sheriff.
Maar die ploeg had volgens mij wel meer goede resultaten gehaald dit seizoen.
Zuidbewonert +407535
Ik weet nog dat ik met stomme verbazing op teletekst las dat Fer weer een contract kreeg.
keescf +26244
Die wedstrijd tegen Sheriff was niet erop of eronder. Die 2e tegen Tirana wel. Die gasten kregen zoveel kansen, we hadden gewoon moeten verliezen, het is dat ze nog slechter waren als wij toen waren.
Criticus +21898
Real mag nooit verliezen van Sheriff!
Chitown-Rivera +15027
Mag wel zoveel niet
kokosmakreel +1917
I shot the Sherrif!
Barrypapa +15800
Als je dan ziet waarmee we geëindigd zijn dit seizoen met nog de finale in het vooruitzicht, dan is dit toch weer des Feyenoords geweest. Hoop natuurlijk gigantisch dat we winnen, maar als we mochten verliezen, hebben we in ieder geval best een groeispurt gemaakt. Hopelijk zet dit volgend seizoen door
kylian +200
Had de uitdoelpunten regel nog bestaan, dan had Drita er alles aan gedaan om de 2-2 nog over de streep te trekken en hadden wij nu niet in de finale gestaan....
WouterD_1908 +17143
Had m’n oom een kut dan was het m’n tante
FRDenBoschFR +1235
dat kan nog best ingewikkeld zijn tegenwoordig
Roytterdam +1846
Mooi om te zien welke stappen er zijn gemaakt in zo’n korte tijd. HULDE!
Ook ff shout-out naar FR12 crew voor de (top) artikelen om de komende 9 dagen door te komen
Liser +19817
Nachtmerries van Fer
crazyc +41031
Nachtferrie
FR-Renswoude +2841
Toen de 1-2 werd gescoord ging mijn vliegtuig net opstijgen vanuit Kenia waardoor ik pas 7 uur later te horen kreeg dat het 3.2 was geworden en we door waren. Heb de hele vlucht flink de pest gehad
FRDenBoschFR +1235
dat geluksmoment als je hoort dat we door zijn is dan toch alleen maar nog mooier.
die kut reis is meteen vergeten .
defeyenoordsjaal +2260
Fer centraal achterin. M’n ogen ploppen bijna uit m’n oogkas.
heldvan23 +808
Maat van mij is ze ook zo verloren toen ze een fakkel afstaken
PabloOno1908 +137231
Slaap er nog slecht van…
NickCuracao +3920
En mun je nagaan dat Fer een van de belangrijkste speler was onder Advocaat🤦♂️😅
Brahma +5245
Mijn God, Fer, Antonucci,Bozenik en Haps! Wat is er veel gebeurd en bereikt in korte tijd!
Zuidbewonert +407535
Ik keek de wedstrijden met Fer altijd vanaf de rand van het balkon en met een touw in m'n hand.
schoonschip +5233
Mijn god? Of bedoel je metgod?
FR_Barendrecht12 +3040
Sini was ook wel goed toen hoor. Die laatste kopbal bij de 3-2 kwam van hem
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties