Voor Feyenoord staat er een spannende en belangrijke week voor de deur. Woensdag spelen de Rotterdammers een uitwedstrijd tegen LOSC Lille, waarbij met een overwinning zelfs de top acht van de Champions League bereikt kan worden, maar tegelijkertijd gaat het ook over een mogelijk vertrek van Santiago Gimenez. Ondertussen staat over acht dagen ook De Klassieker op het programma.
"Soms is het te gemakkelijk om naar een trainer te wijzen, maar die valt evenmin altijd vrij te pleiten", trapt Kieft zijn column af in De Telegraaf na de onrust die heerste in Rotterdam. "Onbegrijpelijk was het dat Priske keeper Justin Bijlow liet vallen voor Timon Wellenreuther. Kwalitatief is Bijlow gewoon de veel betere keeper. Waarom dan een keeperswissel? Vooral voor Bijlow was het daarom een geweldige avond tegen Bayern München."
"Dat Bijlow uitgroeide tot uitblinker had tevens te maken met de strijdwijze van Feyenoord", gaat Kieft verder. De oud-voetballer zag dat de doelman automatisch meer te doen kreeg door het strijdplan dat Priske had verzonnen. "Een begrijpelijke tactiek om met een gehavende ploeg resultaat te boeken. Verdedigen blijft nu eenmaal gemakkelijker dan aanvallen. Feyenoord gaf niet veel ruimte weg en bij iedere doelpoging stond Bijlow op de goede plaats."
Santiago Gimenez
Kieft zag Feyenoord in de aanval bijna alle kansen afmaken en dat kwam vooral door de Mexicaanse spits, maar ook zijn back-up Ayase Ueda. "Gimenez wordt inmiddels in verband gebracht met diverse clubs uit de grote competities in Europa. Moet Feyenoord hem nu van de hand doen? Tweemaal scoren tegen Bayern München is een prima sollicitatie om eventueel voor de hoofdprijs te vertrekken. Toch zal Feyenoord hem willen behouden als de club zich via de Eredivisie alsnog wil kwalificeren voor de volgende Champions League."
De analist denkt dat Gimenez onmisbaar is in de strijd om een ticket voor een Champions League. "Voor Feyenoord zal het samenhangen met het transferbedrag. Naast salaris zal voor Gimenez het niveau van een nieuwe club de doorslag geven. De Europese top is voor hem te hoog gegrepen. Hij blijft omringd door twijfels omdat Gimenez te vaak en te lange periodes kent dat hij niet scoort."
"Hij lijkt me een gevoelige jongen, die snel gaat malen in tijden van doelpuntendroogte", stelt Kieft, ondanks het feit dat Gimenez zelf in interviews vaak liet weten er niet veel last van te hebben. "In de subtop van Europa, bijvoorbeeld bij een club als AC Milan, zou hij een kans verdienen en misschien kunnen slagen. Bij zo’n club zal hij met serieuzere, betere concurrenten te maken krijgen. Je weet niet hoe Gimenez daarin gedijt."
Plaats reactie
jepe1949 +6730
Gimenez gedijt het beste in een spelsysteem waarbij hij in de diepte aangespeeld wordt.
Dat geldt voor Ueda ook.
Dus als Feyenoord met een van hen verder wil gaan dient men het absurd hoog storen wat af te zwakken.
Gewoon hoog op de eigen helft het 1e blok zetten en van daaruit snel counteren.
Robertin68 +65
Vrees dat Santi er al niet bij is tegen 020
Feyenoord4ever1908 +71476
Deze winterstop gaat Gimenez niet weg. Kom in de zomer maar terug
ramsteijn +5017
Kieft slaat grote onzin uit over Gimenez.
paddy +2623
Wordt wel weer tijd voor en nieuw bod
RonSon +2606
Volgens italiaanse kranten heeft Feyenoord vraagprijs verhoogd naar 50 Mio. Lekker...
PeetVleet +4875
Bron?
Noop +162
Pierre van Hooijdonk..😂
RonSon +2606
Fc update.... hoe betrouwbaar ook?
ramsteijn +5017
Zou ik ook gedaan hebben, voor onze geweldenaar Gimenez.
Wisselspeler +7897
Het probleem blijft dat we nog nooit zo'n hoge uitgaande transfer hebben gehad. Als een club dat gewend is dan wordt er ook meer voor betaald. DtK bouwt dit steeds verder op en hij is dan ook een heel goede onderhandelaar, zie verkopen van Kockcu, Wieffer en Geertruida.
Nu zal hij weer een stap zetten en dan heeft Feyenoord nog Timber, Hartman en Hancko wellicht Paixao over om naar nog hogere bedragen te gaan.
Bonussen zijn gewoon uitgestelde betalingen en die zijn soms nodig om te zorgen dat het geld er is of te zorgen dat je alleen betaald als er prestaties zijn ( een soort van verzekering) of soms het geld in een ander boekjaar te krijgen.
ankona +14669
Voor het niveau zit hij bij ons prima.
Huu1 +2412
Winnen uit van Lille gaat écht nooit gebeuren. Vraag anders Liverpool ff
paddy +2623
Vraag anders Bayern even
paddy +2623
Of Benfica
ramsteijn +5017
Glazen bol Jomanda? Deze verhalen gingen ook rond omtrent Bayer München.
Huu1 +2412
Maar je speelt nu uit (bovendien zonder uit-supporters)
Richard1967 +773
50 miljoen met 5miljoen bonus krijgen ze zoekie erbij anders niks
Alvorens +7306
Ze mogen wel uit de corners situaties wel doelpunten gaan maken en uit de vrije trappen
kunstgrashater +8560
Santi scoren kantie 🤝
faajenoort +4809
Feyenoord blijkt dit seizoen prima te zijn in verdedigend countervoetbal, wat goed werkt in Europa. Maar aanvallend een counterploeg kapotspelen is er sinds het vertrek van Slot niet meer bij. Ook ajax kwam counteren in de kuip. Alleen psv zou op papier moeten kunnen worden verslagen. Dus voor de beker in Eindhoven gewoon weer de Bayern München variant gebruiken.
ramsteijn +5017
Dus gaan wij onze speelstijl veranderen. Het gaat tenslotte om het resultaat.
WvH +15550
Kieft goede gozer. Maar als AC Milan subtop Europa is en die club een stap hoger is, wat zijn wij dan in zijn ogen? Wij staan 11e in de grootste competitie van de wereld. Boven topploegen als Bayern, City en PSG.
KeithMoon +5320
Kieft.....tjah
RonSon +2606
Teveel gesnoven... nummer 8 van Italië.
dorst +3041
Hij zit al in de subtop van Europa.....
ptrB68 +1498
Ik zie twee voordelen aan het nu verkopen van Santi. 1) je kunt eerder je selectie gaan versterken in de zomerperiode 2) Ueda en Carranza moeten zich laten zienin de tweede seizoenshelft. Als het niet werkt dan moet je een spits halen in de zomer. Dat is beter dan er najaar 2025 achter komen.
Toch zeg ik houden, tenzij er meer dan 45 miljoen wordt geboden.
Wim23 +677
It's all about the money, pompompomtiediedom
Feyenoord4ever1908 +71476
Gimenez moet blijven
f3cuk +721
Tsja marktwaarde is wel een dingetje, je zou zeggen hij is meer waard dan 30 miljoen, maar we vonden Sinisterra, Malacia, Karsdorp, Kongolo en Senesi ook meer waard dan hun transfersom. Allemaal niet waar gebleken. Vooralsnog is Kokcu ook nog geen schot in de roos voor Benfica en wordt Mats ook lager gewaardeerd dan wat ze er bij Brighton voor hebben betaald. Ons track-record is dus niet bepaald fantastisch.
Aan een ongemotiveerde speler heb je niets, dus als Feyenoord zijnde zou ik puur kijken hoe Santi in de wedstrijd zit. Als hij echt graag wil gaan dan lekker verkopen, onderhandel er desnoods een flinke winst-doorverkoopclausule bij als je ervan overtuigd ben dat hij veel meer waard gaat worden.
Armin +9070
Is toch andersom bij ons ook? Ueda, Ivanusec en Zerrouki?
feyenoordpjk +2158
Ja, dus?
Buddystutta +3298
Die neuzen hebben ook een zooi verkocht voor nog veel meer en die doen t ook kut maar wat kan ons dat boeien, honderd miljoen/miljard en anders niet.....
Ik weet nu al dat straks de paniek weer uitbreekt bij vele (namaak)suppoters dat ze roepen een 2e Jorgensen
RonSon +2606
Santi wees woensdag na zijn doelpunten weer naar het feyenoord logo. Dus schijnbaar zit er nog wel gevoel voor de club bij. Je moet ook niet alle roddelpers uit Italië geloven. Dan zou hij al zowat getekend hebben, medisch gekeurd zijn etc. Allemaal gelul. Milan heeft geen 40 Mio of hoger op de plank liggen. Probeert weer zo goedkoop mogelijk te shoppen bij ons. Die 2 goals tegen Bayern waren op het juiste moment een eye-opener dat hij niet gratis op te halen is .
gwmd1 +4126
Santi en Milan even in de ijskast parkeren! Feyenoord is belangrijker. En daarbij Santi heeft hier mogen voetballen bij een prachtclub, die hem door dik en dun heeft gesteund en vooral de supporters. Dus Santi gaat ons terug betalen met minmaal een tweede plek in de competitie, en een volgende ronde in de CL door weer een reus te vloeren. De komende 4 maanden blijft haar maar mooi bij Feyenoord. Komt er vanzelf een andere mooiere club die wel 50+ miljoen neer gaat voor Feyenoord.
marcos1967 +15
santi is zoveel feyenoorder in zijn hart.totdat hij het contract bij Milan ziet en onder ogen krijgt.dan is sanctie heel vlug een echte milanees toch
kvdk91 +3067
Precies dat
MvL1980 +9302
50 miljoen EN de directie van Milan moet een hele week Pizza Hawaii eten.
kvdk91 +3067
En cappuchino tijdens het eten.
mataglap +7633
Milan grappenmakers met minder dan 30 miljoen.
yo.m +1348
Dus de top is te hoog voor hem, die gast is 23 en scoort de ene na de andere tegen grote clubs in de CL. Wat is dat voor een aanname. Die bereikt via Milan real Madrid let maar op.
mafkees +45
Het vervelende hier is dat voor een Italiaan 30 miljoen als best veel is. In Engeland vind een degradatie kandidaat dit nog een koopje. Minimaal 50 anders vasthouden. Is voor ons veel meer waard dat hij blijft.
Als hij er nog 2 of 3 kan scoren in CL en nog minimaal 10 in Eredivisie kan je hem van de zomer als nog voor dit bedrag verkopen. Hij bewijst nu al ook na blessure geen eendagsvlieg te zijn.
frbergh +13546
Misschien dat de enige ben maar ik vind Milan geen stap hogerop in vergelijking met Feyenoord.
Feyenoord moet eigenlijk hoger zitten met de prijs 45 tot 50 want die kut Italianen gaan toch knibbelen. En als ik lees dat die kutneuzen meer dan 30 mil wollen voor Brubbert snap ik er helemaal niets meer van. Die gozer kan echt niet ballen en kom nu niet meer aan dat ze champion leage spelen og gespeeld hebben.
Dat is tegenwoordig omgekeerd
Janas +4269
Wat betreft salaris wel natuurlijk
Vince78 +11987
Dat is het natuurlijk ook, voor Santi levert het heel veel meer op. En eerlijk is eerlijk, nu breken de jaren aan waarin je kunt oogsten als voetballer.
Vince78 +11987
Daarnaast kan hij daar aantonen dat het geen eenmalig iets was, die scoringsdrift. Dus wie weet wat daarna nog volgt.
Tilburger1908 +1755
Zelfs Trauner heeft nog meer scorend vermogen dan die Brubbert, echt bizar. Nog geen 5m waard joh
Fuutje +3070
Maar even, Trauner kan echt niet koppen hè.
Verstappen +7903
Milan is op dit moment echt wel een stap omhoog. Zijn net als wij ongelukkig dit seizoen, maar zullen op termijn weer stabiel meedraaien in de Italiaanse top en Europese (sub)top.
Denk wel dat we boven Milan gaan eindigen in de Champions League en dat we veel meer moeten vragen voor Gimenez, al helemaal in de winter
gwmd1 +4126
Held
robbie_rev +351
Allemaal goed en wel die spagetievreters moeten 40 milj op tafel leggen en anders maar ergens anders naartoe punt .
CLAM +1746
Heb niet het idee dat Kieft iets nieuws verteld
hoekieuitzoekie +21755
Het meest bijzondere van dit hele verhaal rond Santi:
Dat blijkbaar het volledige Nederlandse journaille vergeet dat we de Knock-out fase van de Champions League in gaan. Iedereen praat maar over de tweede plek, maar we spelen op dit moment gewoon voor de miljoenen van de volgende ronde(s) in dit CL seizoen.....
Gers +13144
2e plek belangrijker
030uit015 +228
Eens, hoewel ik heel benieuwd ben hoe lang ons CL avontuur nog doorgaat… maar als we volgend jaar geen CL spelen missen we weer enorm veel inkomsten
1970hetjaarvan +7500
Verkoop van Santi moet de gemiste inkomsten van het niet bereiken van de 2e plek minstens evenaren
Zonder Santiago wordt de kans op plek 2 echt minder
Vince78 +11987
Ja kunt nu op zeker 40 miljoen vangen.
Die 2e plek, daar is nog een hoop voor nodig. Daarnaast is er ook de 3e plaats nog.
Als we nu al 40 miljoen vangen, kunnen we misschien eindelijk eens begin zomer al nieuwe spelers halen. Zodat we meteen sterk aan het seizoen kunnen beginnen.
Net als PSV 2 seizoenen terug deed met verkoop Gakpo in de winter. En selectie snel compleet in de zomer. Vliegende start en kampioen....
onno +16263
En niet alleen gemis aan inkomsten. Ook ga je achteruit ten opzichte van de concurrentie.
Gers +13144
Klopt maar hoe waardeer je 'kans' die jap is voor deze situatie gehaald
Mensini +14673
Dit wil je volgend seizoen ook dus 2e moet je worden, zeker als dat ten koste van ajax gaat!!
jer +2532
Aan de andere kant, Pris heeft wel laten zien goede resultaten te behalen in de CL, als we heel ver komen, stijgt de waarde van het hele team veel meer dan dat t nu is, ook van Santi en Hancko dus.
Enfin, tis aan DON om te beslissen.
Jatochnietan +23873
Zal wel 30 miljoen worden met allerlei vage niet haalbare bonussen…zoals altijd.
TalkOfSBeek +4074
Verklaar zoals altijd? Ben benieuwd welke gemiste bonussen wij hebben gemist?
kvdk91 +3067
Gehaalde bonussen kun je niet missen. Maar bij Sinisterra hebben we bonussen misgelopen.
TalkOfSBeek +4074
Welke bonussen? Doorverkoop?
Jatochnietan +23873
Kokkie….benfica? Was je al weer vergeten natuurlijkZ
Jatochnietan +23873
En kokkie bij Benfica
TalkOfSBeek +4074
Ja vertel.. welke clausules zijn niet haalbaar dan?
Daviidjd_ +188
Als er nog een bod komt onder de 38 zou ik de onderhandelingen gwn stoppen als DtK zijnde. Dit is Feyenoord en geen faillissementuitverkoop meer.
Ajax doet goed zaken omdat ze 1 jaar beetje ver gekomen zijn in de CL en dat is waar wij naar streven. Als we hem deze winter al weg doen voor dit geld zouden we onszelf in de vingers snijden wetend dat we niet 2 volwaardige back up spitsen hebben.
feyenoordpjk +2158
Denk jij dat dat de reden is dat 020 goed boert ??
Dan ben je 16 denk ik .
jack.f +5041
Zal mijn een zorg zijn hoe die daar gedijt,als ze die 40 miljoen maar overmaken toch.
Gers +13144
Wel beter voor feyenoord als tie het daar goed doet
Skeptic +13720
De hoeveelheid moeite die we moeten doen om onze beste spits voor 40m te verkopen is echt pijnlijk.
Zeker als je ziet dat er door West Ham even 35m wordt afgetikt voor die dikke pannenkoek uit Amsterdam.
F5 +2966
Tja daar krijgen ze ook 100 miljoen voor een stervende zwaan dus het verbaast me niks
Skeptic +13720
Grootste scam in het voetbal ooit denk ik.
F5 +2966
Ja dat moet wel want het slaat helemaal nergens op
ElPanzeFr +21977
Voor de hoofdprijs inderdaad - 40 miljoen of minder is dat zeker niet! Zou het schandalig vinden als we hem voor dat bedrag verkopen
GentlemanGio +1863
Ik snap dat gekrakeel over Bijlow vs Wellenreuter niet.
Eind vorig seizoen was het echt 50/50 tussen die twee. Bijlow constant geblesseerd. Als je daar dan een mooi bedrag voor kunt krijgen, is het logisch als je een van de twee verkoopt.
Dat wist Priske natuurlijk ook, dus koos hij voor Wellenreuter.
Dat die vervolgens genadeloos door de mand viel, was voor niemand echt te verklaren.
Gelukkig hadden ze Bijlow nog achter de hand, maar die raakte direct wéér geblesseerd.
Daarna kwam Bijlow ijzersterk terug, dus blijkt dat de beste optie.
Maar dat hij nog bij Feyenoord speelt, is alleen maar omdat hij niet door de medische keuring kwam…
Daar kun je Priske allemaal niet de schuld van geven.
Skeptic +13720
Bijlow was altijd de beste optie die tevens de grootste waarde vertegenwoordigde.
Iedereen die oprecht dacht dat ze gelijkwaardig waren qua kwaliteit hebben er niet zo veel kijk op.
Gers +13144
Ja wel maar wat gentlemen zegt is wel een goeie samenvatting toch?
ibmebudh +3406
Ik denk dat het een combinatie was dat Wellenreuther de laatste wedstrijden het seizoen ervoor keepte, en Bijlow pas veel later aansloot in de voorbereiding.
Wellenreuther (nog) in vorm tegenover Bijlow die nog in vorm moest komen.
Gizmo +1142
NOOIT in de winter verkopen!
030uit015 +228
Vanaf 50 miljoen bespreekbaar…
echtwel +2246
De top te hoog gegrepen??
cipolini +14286
Belachelijk eerste bod AC Milan, 31,5 miljoen. Alleen bij 40 miljoen exclusief bonussen. Denk aan 40 + 5 miljoen. Anders wachten tot de zomer. Woensdag scoort hij weer en wordt hij weer duurder.
ruudgeels +199
Als nou op Brobby voor meer dan 35 miljoen wordt geboden is 30 miljoen voor Gimenez een lachertje van de bovenste plank
guc75 +11014
Een lachertje van de bovenste plank. Echt een goede lachertje.
GentlemanGio +1863
Vrij bizar inderdaad
Anass010 +13
Hij is toch minimaal tussen de 50/60 mil waard? Snap niet we akkoord gaan met 30 mil en dan nog bonussen. Kom op zeg
Kuyteroe_son +2041
Ac Milan heeft al 2 hele goede spitsen, ze denken gimenez voor een relatief koopje bij Feyenoord op te kunnen pikken. Dit gaat geen deal worden.
guc75 +11014
Dus wel. Ajax verkoopt een lachertje voor dezelfde prijs. Wij moeten ook onze ooit stijf houden en 50 miljoen vragen.
Kuyteroe_son +2041
Dat wil ik zeggen, we moeten hier niet mee akkoord gaan, maar dat is dus wel wat ac Milan verwacht (zoals beschreven)
leefdebeef +26540
Hoofdprijs is 60 miljoen
Inworp +3442
Gimenez heeft het beste van zichzelf laten zien. Niet alleen het 1e doelpunt tegen Bayern was technisch erg knap, maar ook de genomen penalty moet je ook maar zo durven nemen zoals hij dit deed. Ik denk dat hij nu voor een uitstekende prijs verkocht moet worden. Wat meespeelt is dat hijzelf ook graag naar AC Milan wil en je geen teleurgestelde speler in je selectie wil hebben als de transfer niet doorgaat.
030uit015 +228
Goed punt.
zekspeed +4465
35 miljoen vast exclusief bonussen dat kan oplopen tot 40 miljoen. En dan ook proberen om een goed doorverkoop percentage te onderhandelen. Lijkt mij een prima deal.
En we hoeven ook geen vervanger te halen met Ueda, Carranza en Redmond achter de hand. En ik zie graag die Mitchell meer minuten maken. Maakte een behoorlijk goede indruk. Kan zeggen wat je wil maar onder Priske hebben Milambo, Zechiël, Read, Mitchell (in mindere mate), Redmond en Hadj Moussa echt de kans gekregen om zich door te ontwikkelen. Zijn in mijn optiek allemaal potentiële basisspelers.
Mars +1532
Vind wel dat er een vervanger bij moet
Carranza prima jongen en mentaliteit maar op langere duur gaat die het niet redden
En redmond is er nog niet aan toe
Steijn lijkt mij een prima optie voor Feyenoord
Kan op meerdere plaatsen uit de voeten en heeft ook de mentaliteit
Past perfect bij ons (vind ik)
OJ84 +2735
Kom op man. Toch veel tekort!
Die rottige De Ligt, Sanchez en Martinez gingen allemaal voor 35-45 weg in de CL jaren van die club.
Dit is een spits die ze overal op het hoogste niveau maakt. Beginnen bij 45 maar vind zelf eerlijk 48-50 gewoon reeel.
ElPanzeFr +21977
Is gewoon zaad, die bedragen
jonaathn +14830
Hij heeft letterlijk 1 zo’n periode gehad/ Hij blijft omringd door twijfels omdat Gimenez te vaak en te lange periodes kent dat hij niet scoort."
mp_polderdyk +278
Kieft weer aan het verkeerde spul gezeten
Peterk +35279
Zo zie en hoor je maar weer. Te lang en te veel snuiven tast het menselijk brein aan en is slecht voor je....
Olafs +4833
🫣
JosKip +2954
Juist. Daarom doe ik het alleen nog maar door de weeks.
kvdk91 +3067
Je kunt het beter inhaleren via je mond
Dhr-HteR +775
Na de trainerscrisis gaat ook gimenez ook goed gemanaged worden door ten kloese
Halbaar +28121
Als je van domheid kon groeien, dan kon jij van het dak eten.
Obq +11598
Sarcasme herkennen is niet voor iedereen weggelegd
Halbaar +28121
Kopietjes kennen ook niet
dkuh013 +2090
Snel weg doen
malle pietje +1476
Wordt er wel echt strontziek van dat het elke transfer periode alleen maar over gimenez gaat vanaf dag 1 tot de laatste.. als doe zo graag weg wil dan moeten ze gewoon 6p miljoen betalen
FRemy +984
Santi scoort er meer dan anthony voor de neuzen en manchester bij elkaar dus voor minder dan 50 niet laten gaan of klinkt dat nou raar?
lerenbalmetveter +2927
Lastig te vergelijken, buitenspeler en spits.
Peperbus12 +1018
Dat was gewoon een vriendendienst van ten Hag aan zijn oude Club of te wel lekker nog even de clubkas spekken
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties