Bij Feyenoord staat zowel Arne Slot als Robin van Persie voor een vertrek. Allebei zetten ze een hele grote stap in hun trainerscarrière, maar wel op een compleet ander niveau. De huidige hoofdtrainer van de Rotterdammers zal de stap maken naar de Premier League, terwijl Van Persie bij sc Heerenveen voor het eerst de leiding krijgt over een hoofdmacht.
"Nu hoor ik mensen zeggen dat het geraamte staat bij Feyenoord, dus dat het bijna niet uitmaakt wie er komt", opent Perez gefrustreerd in het programma Voetbalpraat. "Maar het is echt zo bepalend wie er aan de knoppen zit bij zo’n team. Het gaat om elke dag, elke zin en elke handeling die je doet." Maarten Wijffels haakt in met een voorbeeld: "Daarom kan ik me er bijna aan ergeren dat er op tv toch nog wordt gezegd dat Robin van Persie wel trainer van Feyenoord kan worden met een ervaren man naast hem. Er zijn heel veel zaken die gewoon alleen een hoofdtrainer kan overbrengen."
"Van Persie kan best een getalenteerde trainer zijn, maar hij heeft geen idee hoe je een volwassen selectie managet. Dat weet hij helemaal niet. Hoe kun je dat nou opperen? Hoeveel voorbeelden moet je nog hebben bij een jonge trainer die bijna geen ervaring heeft? Van Bronckhorst had Advocaat nodig, Cocu had Hiddink nodig en Van Bommel en Van Nistelrooij hebben we zien sneuvelen. En dan toch maar weer roepen dat hij het moet doen", sluit Wijffels af.
Perez gaat mee in deze mening, maar wil ook benadrukken dat het niet altijd verkeerd hoeft af te lopen. "Je hebt ook voorbeelden die het wel konden. Ik geloof er namelijk in dat je moet gaan voor de kans die je krijgt. Niet te veel opbouwen, maar gewoon instappen als je de kans krijgt. Als je het kan dan lukt het, maar als je het niet kan, dan kan je nog twintig jaar ervaring opdoen, maar kan je het alsnog niet."
Of een jonge trainer als Van Persie het kan op het hoogste niveau is alleen achter te komen door het te proberen. "Fouten maken is natuurlijk niet de bedoeling bij Feyenoord, en eigenlijk ook niet bij sc Heerenveen. De Keuken Kampioen Divisie vind ik wel een competitie waar je een beetje kan uitproberen. De Eredivisie is natuurlijk een serieuze competitie."
Plaats reactie
Zarpa +1924
Je moet ook ergens beginnen toch. Laat Van Persie maar ervaren wat het is om druk mee te maken, een spelersgroep aan te sturen, de pers te managen en ook nog eens te presteren.
Piertje +266
Oja het gaat over een Feyenoorder, dus die maakt op voorhand al geen kans om te slagen. Ik wordt zo moe van dat gelul van die betweters. Laat v. Persie het gewoon proberen, gaat het mis dan heeft hij een les geleerd. Gaat het goed dan dienen al die bijdehantere figuren hun excuus aan te bieden. Al verwacht ik niet dat ze dat lef hebben.
Fworldcup1970 +11259
Als je iets kan uitleggen aan iemand van 18, kan je dat ook aan iemand van 24. Het is geen hogere wiskunde. Of iemand de druk aan kan op een hoger niveau is een andere zaak.
Huu1 +2376
Met dat laatste word hij natuurlijk wel enorm geholpen door de €50M op zijn spaarrekening
Kevinmartens87 +1753
Voor beide hypotheses zijn legio voorbeelden op te lepelen. Nadeel van de stap die van Persie nu neemt is als het daar niet lukt is je rehabilitatie kans waarschijnlijk in de KKD is. Terwijl Bommel zijn rehabilitatie kansen kreeg bij Wolfsburg en Antwerp en Nistelrooy nu ook nog wordt genoemd bij allerlei eredivisie ploegen.....
Jackyan +3695
Ik denk ook wel dat de hoofdtrainerschap wordt onderschat. De meeste ex voetballers falen dan ook hard, een Rooney als grote voorbeeld. Die bij zijn eerste drie clubs redelijk snel is ontslagen. Ook zijn er natuurlijk voorbeelden die wel hebben verrast. Xabi Alonso, die in zijn debuutseizoen kampioen is geworden met oogstrelend voetbal. Ook Daniel DeRossi die het nu goed doet bij de vervelende As Roma. Ik denk dat het ook wel uitmaakt wat voor type voetballers het waren. Xabi Alonso en De Rossi waren natuurlijke leiders op het veld. Dat soort type spelers hebben wel eerder kans van slagen.
Of Van Persie ook een echte leiderskwaliteiten had als speler, kan ik niet goed beoordelen.
sterski010 +5078
Van Bommel pakte de dubbel in België met fokking Antwerp dat de 4de begroting in België heeft en dit jaar staat hij in de finale van de beker. Kan dus 3 prijzen winnen met Antwerp in 2 seizoenen. Vind ik niet bepaald sneuvelen.
Prutser +6053
Beter lezen. Hij sneuvelde toen hij zonder ervaring bij psv aan de slag ging zonder ervaring.
CPP +3520
Was Antwerp van Bommels eerste club dan? Dacht dat hij al bij psv had gezeten en daar was gesneuveld.
Skeptic +13622
Lezen is lastig he
Paulus98 +152237
Veel succes daar in het noorden.
simplysteef +6316
Gio had Advocaat nodig, wel kampioen geworden. Dus RvP met een ervaren assistent kan prima lijkt me. Maar hij gaat naar Hveen, dus nutteloos om hierover door te blijven praten.
ReturnoftheMac +27201
Denk dat v Persie wel het een en ander heeft opgestoken in zijn pro carrière en ook sinds zijn trainerscursussen, volgens mij heel erg serieus bezig met zijn vak. Gênant van die Wijffels.
Peter.M62 +949
Heeft inderdaad vast wel iets opgestoken van Wenger, Ferguson, van Marwijk, van Bronckhorst, van Gaal en Slot. Dat is geen misselijk rijtje!
Lolmo +112
Maar een ervaren assistent naast hem kan geen kwaad roch.
ReturnoftheMac +27201
Ik zou v Persie carte blanche geven. De rode lijn in zijn leven. Alleen de aller aller beste zijn goed genoeg voor deze jongen. Bergkamp en Henry , daar wilde hij naar luisteren. Naar Slot ook. Heerenveen voorronde champions league volgend seizoen,
ReturnoftheMac +27201
Dus als hij er zelf voor kiest om een ‘ervaren’ iemand in de buurt te hebben, lekker doen. Maar ik denk dat zijn telefoon vol staat met wereldsterren om even een probleem voor te leggen of vragen te stellen.
Verstappen +7826
Vind Van Persie naar Heerenveen zeker niet een te grote stap. Een middenmoter, die in potentie een subtopper is, is een prima club om te beginnen. Als ie het daar in 2 à 3 jaar op de rails krijgt, is ie klaar om naar ons te gaan.
En als iemand die graag Dick Schreuder wil zien, geïrriteerd wordt van de naam Van Persie, vind ik het moeilijk om hem serieus te nemen. De O18 van Feyenoord is hetzelfde niveau als de clubjes die Schreuder heeft gehad. Van Persie heeft als voetballer nu al veel meer ervaring opgedaan en werkt al een tijdje bij een topclub waar hij kan genieten van alle expertise.
SirFR +530
Eens. Ik ben zelf van mening dat Pascal Janssen een goeie voor dit Feyenoord maar we zien wel wie er uit de hoog hoed word getoverd .
Verstappen +7826
Pascal Janssen zou ik net als Gio prima vinden, want het zijn goede coaches, maar veel liever een buitenlander met een vergelijkbare filosofie als Slot. Die Knutsen bijvoorbeeld speelt enorm goed voetbal en heeft ook in Europa goed gepresteerd. Toen hij instapte bij dat clubje waren ze net gepromoveerd en nu al een paar jaar topclub. Dat zijn ze nooit in hun geschiedenis geweest.
mfr23 +6194
Het is wel bijzonder dat een héél groot deel van de spelers van Bodo die de stap naar een grotere club maken het niet gered heeft.
mdw2 +8027
Dat is wel ook echt te zeggen over een groot deel van de spelers die onder Arne zijn doorgebroken dus als we daarnaar kijken past het perfect. Stengs nét niet in het buitenland, Boadu nét niet, Idrissi werd minder zonder hem, Til ook lange tijd veel minder - nu onder Bosz wel weer oke
Verstappen +7826
En dan vergeet je Kökcü, Sinisterra en Malacia nog. Natuurlijk zijn daar ook redenen voor, maar het zegt wat dat deze spelers alleen pieken bij een bepaalde coach
mfr23 +6194
Ze verwachten in Heerenveen wel een hoop, dus heel veel tijd en ruimte om een paar keer op je bek te gaan is er niet.
Verstappen +7826
Dat klopt, maar daar gaat Van Persie voor zover ik dat kan zien ook de ruimte voor krijgen. Hoop dat ie de verwachtingen gaat waarmaken, want als ie binnen 3 jaar een keer met leuk voetbal de play-offs wint, weet Don genoeg.
Mrunterwijst +10615
Pec Zwolle van hetzelfde niveau als onze -18? Je staat een beetje los van de realiteit volgens mij
Verstappen +7826
Was een beetje overdrijven om mijn punt over te brengen
Rotterdammer +11233
Respect kan idd snel weg zijn zie Van Basten
Arjuanito +9211
Ik herinner me alleen de vBasten van AC Milaan.. wat een wereldspits was dat.
Die gast die nu op TV komt met de naam vBasten... die associeer ik niet met de voetballer in elk geval. 2 totaal verschillende niveaus.
FRPetrus +33112
Geweldige tacticus
Zou als assistent voor alle clubs een aanwinst zijn
Arjuanito +9211
Assistent Pannekoek?
Rotterdammer +11233
Bedoel meer te zeggen ook al ben je zon geweldige voetballer geweest het niks zegt over je trainerskwaliteiten
jonaathn +14783
Want?
FeynoordaandeNijl +1402
Als je dus heel veel tegenstrijdige dingen zegt krijg je uiteindelijk altijd gelijk
Goos +25912
"Als je het kan dan lukt het, maar als je het niet kan, dan kan je nog twintig jaar ervaring opdoen, maar kan je het alsnog niet."
Mond, spraak, arm.
bar +3896
Heeft Dick Schreuder dat dan wel? Zijn prestaties zijn kampioen van de eerste divisie en nu staat ie bovenaan op het 3e niveau van Spanje. Waar Harris Medunjanin van 39 gewoon bij hem in de basis staat. Is ook echt het tegenovergestelde van Slot, verlegen, komt niet uit z'n woorden. Je bent echt gek als je deze man zou aanstellen.
Arjuanito +9211
Nee de labiele explosieve Pusic is wel een goede kandidaat volgens velen.. die staat dan na 1 verliespot al op ontploffen.
Dick Schreuder is misschien wat introvert. Maar is wel een trainer met een unieke voetbalfilosofie. Spelers lopen weg met hem. En ik ben wel voor lekker aanvallend voetbal.
Mocht hij niet willen, ga dan voor Knutsen. Vergeet overigens niet dat Slot voor Feyenoord ook niet bijster veel gepresteerd heeft. Maar de leidraad is wel dat hij een geweldige voetbalfilosofie er op na hield. Net als Schreuder.
Verstappen +7826
Slot niet veel gepresteerd? Die liet het al een tijdje zien bij AZ. Volgens mij was hij zelfs boven ons geëindigd een keer. Leuk dat een paar amateurvoetballers weglopen met Schreuder en dat zijn filosofie werkt op dat niveau, maar hij mag het ook eerst laten zien bij een subtopper. Dat zal nog wel even duren, want het lijkt me dat zelfs die stap nu nog te groot is. Zal wel eerst naar een middenmoter of laagvlieger gaan.
Verstappen +7826
In beide seizoenen dat hij hoofdcoach was boven ons ‘geëindigd’. Één keer gedeeld eerste, één keer derde. Veel meer kan een haalbare trainer niet laten zien.
delangemuur +11773
Knutsen zou echt geweldig zijn!
Simracer +1281
Hij heeft toch meegelopen met Slot. Feyenoord 1 komt misschien nog te vroeg maar Heerenveen lijkt mij een fijne club om te starten. Daarnaast weet hij wat hij wil en staat er iemand voor de groep waar de meeste spelers naar op zullen kijken. Het zou mij niet verbazen als hij het daar goed doet.
NicoJansen +3289
Maarten Wijffels wat een dom figuur is dat, Van Persie heeft op van warwijk na onder de beste spelers gespeeld die weet echt wel hoe het werkt.
Frankster +21055
Van marwijk prima trainer anders
Verstappen +7826
Waarom is Van Marwijk opeens geen goede trainer?
fr1993klaas +549
Wijfels is altijd alleen positief over psv gerelateerde onderwerpen. Niet serieus te nemen deze man.
doellijntechnologie +9504
Een idee heeft die zeker wel, heeft immer onder SAF en Wenger gevoetbald. Ervaring heeft die nog niet.
Journalistiek diploma krijg je tegenwoordig bij een pakje boter lijkt het wel
Dee-010 +3952
& Gio zat jaren bij Barcelona, maar speelde het tegenovergestelde ervan. Het zegt niet altijd wat, jammer genoeg.
doellijntechnologie +9504
Ik zeg toch niet dat RvP sowieso een succes wordt. Ik benoem alleen het feit dat deze “analisten” niet eens het verschil tussen een idee en ervaring weten, of misschien zijn ze al vergeten dat RvP onder 2 van de beste managers aller tijden heeft gevoetbald, wat nog kwalijker zou zijn…
Verstappen +7826
Gio is dan ook een erg goede coach. Kreeg het na jaren droogte voor elkaar om ons weer aan een prijs te helpen. Voetbal zoals ze bij Barca spelen krijg je er niet zomaar in bij spelers die dat nooit gedaan hebben. Daar moet je een wereldtrainer voor zijn.
Van_Geel +18511
De Nederlandse trainers die afgelopen jaren succesvol waren, hebben dat allemaal stapje voor stapje gedaan. Eerst (diverse) jeugd trainen, (diverse clubs) assistent, daarna beginnen bij een kleine club en bij succes een stapje hoger.
Heerenveen is eigenlijk al een te grote stap, een seizoen met Dordrecht was echt een ideale stap geweest. Nul verwachtingen, maar toch zien hoe het is al hoofdcoach. Falen met Dordrecht komt niet op je CV, falen met Heerenveen is direct een dikke kras.
Cees.R82 +9712
Nu doe je het huidige Dort tekort. Maar verder heeft en Perez en jij gelijk. Dit is niet goed. Hoe gaat hij om met teleurgestelde volwassen spelers om maar eens wat te noemen.
Echte_Fan +24736
Ik snap best dat RvP een stap als deze wil maken. Zet alleen mijn vraagtekens bij Heerenveen. Slechter dan nu zal hij het niet (kunnen) doen, de vraag is alleen, krijgt hij het op de rails? Dat wordt al moeilijk genoeg.
Had beter naar een rustiger omgeving kunnen gaan. Een Almere of zo.
Cees.R82 +9712
Dan heb jij het ook niet door. Hij heeft een gebrek aan omgang met volwassen spelers. Hij had veel beter naar Top oss Helmond of zo kunnen gaan.daar krijg je te maken met problemen die je moet handelen.
Er zullen kameraden zijn die denken die is gek de grote v. Persie naar een dergelijke club.
Nou daar leer je het trainersvak pas echt. Daar moet je zelfs een beetje manager spelen en de hele organisatie in de hand houden.
charlaykc +9551
Gaat die leren
SanFR1908 +9568
Gelukkig is dit wel een spelee waar mensen altijd respect naar hebben door het niveau als speler
Cees.R82 +9712
Jij snapt het niet goed. Na 3 nederlagen staan ze ook met witte zakdoekjes te zwaaien.
bo +495
Rv P is juist ervaren vanwege zijn carrière. Zoveel meegemaakt en van trainers gezien. Hij is een intelligente man met veel talent. Liever bij Feijenoord.
boeroes1908 +7451
Ze vergeten het beste/slechtste voorbeeld: Kuyt.
bo +495
Anders als R vP.
FFL +10840
"Niet te veel opbouwen, maar gewoon instappen als je de kans krijgt. Als je het kan dan lukt het, maar als je het niet kan, dan kan je nog twintig jaar ervaring opdoen, maar kan je het alsnog niet."
Het complete artikel zit op zich goed in elkaar,
Maar bovenstaande is gelul van de ergste soort. We hebben het hier over een miljoenenbedrijf. Daar laat je een onervaren trainer niet uitvogelen of 'ie het kan of niet
Cees.R82 +9712
Als er iemand de grootste onzin van het ergste soort roept ben jij het wel.
Trainer is een ervaringsdeskundige vak en dat vak moet je opbouwen. Nu is het een grote gok.
Je gaat voor het gemak ook maar even voorbij aan zijn ambitie om trainer te worden.
Mij komt het over dat hij ongeduldig is geworden. Hij staat zeker 3 stappen over.
FFL +10840
Dus een onervaren trainer voor de groep zetten bij een club als Feyenoord?
Omzet 2023 steeg naar € 99 miljoen wordt dit jaar nog hoger.
Daar ga je dus geen jongen neerzetten die zelf heeft aangegeven daar niet klaar voor te zijn. Feyenoord is geen speeltuin. maar een miljoenenbedrijf
Arneblijft +5860
Vanuit het perspectief van Robin zou ik nu ook niet instappen. Je wordt voortdurend gemeten aan het succes van Arne, die juist zelf op het perfecte moment kon instappen, toen het allemaal bijna niets was… als het wat minder gaat met ons dan is is het voor Robin veel aantrekkelijker; zeker als hij dan al een paar jaar succes heeft gehad.
jaapb +18097
Van Persie had lekker eerst assistent moeten worden in mijn ogen maar goed dapper. Hoop dat hij het goed gaat doen.
Ben trouwens wel #perezmoe. Moet die man letterlijk over alles iets vinden. En moeten we dat dan echt uitgebreid posten. Wat een bagger mongool is dat zeg.
Gers +13018
Zolang we blijven clicken blijft ie posten
jaapb +18097
Wij zoeken puur een topic om te ouwehoeren
lion63 +13910
Analist zijn is een vak, hij wordt betaald om overal iets van te vinden. Hier op FR12 zijn we met z'n allen ook iedere dag bezig om er iets van te vinden alleen wij krijgen er niet voor betaald....
jaapb +18097
Alleen zijn wij allemaal helden en is perez en enorme irritante neus
lion63 +13910
Dat sowieso...
koningslotbal +3478
Van Persie heeft toch jaren in de top gewerkt en elke dag gezien hoe een coach een volwassen team managet. Nou is er een verschil tussen het aan zien en zelf uitvoeren.
Cees.R82 +9712
Dat had v. Bronckhorst ook. En zelfs bij een van de beste trainers van de wereld. Toen hij aangesteld wordt dacht ik dat we zo ook gingen speen helaas het was meer slecht dan goed.
En trainer is geheel anders als je trainer bent.
En wat te denken van al die topspelers die bij hun club beginnen en falen?
Trainer moet uit jezelf komen het moeten jou ideeën zijn niet een copy van iemand anders.
Kijk eens wat er gebeurt als een trainer ontslagen wordt en een assistent neemt het over die begint al helemaal een ander speltype te hanteren nl zijn eigenste.
Kobus1908 +0
Ik denk ook dat het nog te vroeg is voor m . Even ervaring opdoen daar
Solida +37458
Duizenden mensen duizenden meningen.
Maar niemand weet het zo goed als Robin himself. Hij staat met beide beentjes op de grond en is slim genoeg zijn eigen keuze voor zichzelf overwogen genoeg te maken, dus Heerenveen zal echt geen verkeerde keuze zijn.
Al die 'kenners' die het zgn beter weten 🤡
Cees.R82 +9712
Jaar daarom heeft hij bij zijn 1e test de O 18 ook een kampioenschap laten schieten. Daar is hij verantwoordelijk voor.
Solida +37458
Ah, nóg zo'n connaisseur!
Mensini +14607
Volwassen voetballers zijn net kinderen dus hij zal weinig verschil merken?
Arjuanito +9211
Het succes van vPersie staat of valt toch ook wel met de kwaliteit van de spelersgroep die hij onder zich krijgt.. en bij Heerenveen loopt bar weinig kwaliteit rond. vWonderen is toch ook geen koekebakker.
Ik weet het niet... heb er een slecht gevoel bij.
010ert +19654
Maarten Wijffels afvoerputje van de sportjournalisten wat een tyfus kneus is dat zeg
louisvanderploeg +13013
Ik had als Robin ook gekozen voor een club als de Graafschap of Cambuur of Nac.
Dan kun je je eigen goed ontwikkelen voor de grote stap
Arjuanito +9211
Of Dordrecht waar hij dan met een aantal (verhuurde) Feyenoorders blijft werken.. houden we toch de connectie met hem.
Twan.V52 +8109
Chocolade pasta met haring
Champman079 +3579
Een beetje vreemd, maar wel lekker….
Twan.V52 +8109
Absoluut
aartinho +34823
Zwanger worden
kopvannoord +2187
Gewoon ervaring op doen in plaats van de kans hebben om te blunderen. Als dat allemaal lukt lekker naar Feyenoord komen. Gewoon een verstandige keuze!
jack98 +47098
Zet er dan een ervaren assistent naast van Persie en het komt echt wel goed bij Heerenveen.
JefCumps +5418
Muppet show!
Dommeloempia1 +19888
En zo is het…..
beppie172 +66098
Benieuwd of RvP daar gaat wonen. Je moet toch elke dag vroeg op de club zijn tot laat. Als je dan ook nog enkele rit 2 uur in de auto moet zitten is dat bijna niet te doen.
Dommeloempia1 +19888
Lux appartementje
Arjuanito +9211
Airbnb..
Richard de Jong +21650
Knibbel knabbel knuistje, wie snuift daar in mijn huisje.
paulus56 +257537
wie ruikt daar in knoepert kruisje ?
Hanegem +4341
Ikke niet.
Mijnheer Richard de Jong, ik snuif niet en blow niet en rook niet ,drink alleen graag een biertje
Richard de Jong +21650
Ik rook wel, verder eigenlijk ook niks. Doe graag mee met de stoere praat van de mannen hier.
Hanegem +4341
Dat geloof ik graag Mijnheer Richard de Jong
beppie172 +66098
Zal Hans wel wezen, want Griet houdt meer van wiet.
Pelleboog1908 +43432
Verhuizen homo's
Pelleboog1908 +43432
U hoor
2024 +3136
Maarten Wijffels wie is dat dan? Hoerenjong, heb respect voor Robin van Persie.
RuudFeyenoord +1527
Wat heeft 'respect' met dit artikel te maken?
knoepert +76935
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Wat een artikel weer
flying_dutchman +217325
Mogge knoepert maat
boskampi +120206
Uiteindelijk is het een grote stap voor Van Persie. Ik denk dat er meer coaches die de stap vanuit de jeugd maken falen, dan dat ze slagen in hun eerste seizoen. Misschien is Robin zo'n uitzondering. Bij Heerenveen zijn de verwachtingen in ieder geval niet te hoog. Zolang je maar niet degradeert. Haal je Europees dan doe je het geweldig. We gaan het zien. Ben benieuwd welke assistenten hij meeneemt.
Gernot +50927
Kapsalon met kebab en speculaas
Richard de Jong +21650
Dat is of godsgruwelijk lekker of instant maaginhoud op de vloer. Geen tussenweg.
RdamNoord +208935
Zal allemaal wel weer.
Werkse heren.
flying_dutchman +217325
Mogge Noord maat
RdamNoord +208935
Flying vato👊
Moguh
Gernot +50927
Mogge
RdamNoord +208935
Moguhh
paulus56 +257537
niks werke hier
mogge
RdamNoord +208935
Lekker van het weer genieten dan.
Moguhhh
paulus56 +257537
zat gewerkt in me leven
boskampi +120206
Goedemorgen helden
Gernot +50927
Goedemorgen bikkel
flying_dutchman +217325
Mogge held
paulus56 +257537
mogge
flying_dutchman +217325
They tried to make me go to Rehab
But I said no, no, no
Richard de Jong +21650
Ik las kebab, gelijk honger.
flying_dutchman +217325
Nee, jij hebt al speculaas
Richard de Jong +21650
Nog steeds honger
Steven_Seagal +27937
Had ze achteraf beter kunnen doen
flying_dutchman +217325
Kenner, U
paulus56 +257537
sssst ben net wakker
mogge
Gernot +50927
Mogge Paulus
paulus56 +257537
hoy kerel
flying_dutchman +217325
Mogge Paulus
paulus56 +257537
mogge flying
Pelleboog1908 +43432
Mogge,
Fijne dag van de arbeid allemaal.
flying_dutchman +217325
Mogge held
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties